Jak se dostat do harmonie a vnitřního klidu

V mém životě je důležitý POCIT HARMONIE. Určit ho taky znáte.

  • Takový ten pocit, který člověk cítí, když si za deště zabalení v měkoučké dece při zapálené svíčce a aroma olejíčku, čtete knížku.
  • Nebo v houpací síti pod stromem jen tak v tichosti zavřete oči a relaxujete.
  • Nebo pozorujete západ slunce, šplouchání vln, procházíte se po pláži, vylezete na vrcholek hory…..dosaďte si to svoje, kdy se cítíte v harmonii.

V tom stavu zvláštního ZTIŠENÍ A VNITŘNÍHO KLIDU. Kdy jste v míru sami se sebou i okolním světem, VĚDOMÍ, že všechno je tak, jak má, v pořádku.

Ten pocit miluju a je pro mě nesmírně důležitý. A tak se snažím si ho navodit, co nejčastěji. Vědomě se do něho dostat a pobývat v něm.

  • Vytvořit si i kolem sebe prostředí, podmínky, abych se TAK cítila -relaxační hudba, vonný olejíček, uspořádaný prostor kolem sebe….

ALE! I když je to pro mě nejrychlejší cesta, jak tam hupsnou a být TAM, kde chci být, není to jen o tom vnějším vytvoření harmonie.

Čím dál víc si uvědomuju, že harmonie je především STAV MYSLI. Je o naší schopnosti myslet jen na to, co si přeju, co ve svém životě chci, co mě těší, co mi přináší příjemné pocity.

A pokud se to člověk naučí a dělá to, pak si do svého života pouští jen to u čeho se cítí příjemně, co mu dělá radost. Vlastně žije život v harmonii.

Zní to krásně a tak jednoduše, nemyslíte?

Copak o to, pokud je člověk v pohodě, ještě by to šlo. Horší je udržet své myšlenky za všech okolností. V jakékoliv situaci.

To znamená, myslet jen na to, co si přeju, co mi dělá radost, u čeho cítím příjemné pocity, i když mě všechno stahuje dolů. I tak.

To už tak snadné není. Ale jde to trénovat a naučit se to.

  • Prvním krokem je si své myšlenky uvědomovat, pozorovat je.
  • Druhým krokem je měnit ty myšlenky, které nám nesvědčí, které nás na míle vzdalují tomu, co v životě chceme, a dostávají nás do dis-harmonie.

Pro mě je pocit harmonie a vnitřního klidu citlivým barometrem, který mi ukazuje, jestli můj život funguje správně.

Jestli jsem v souladu se svou duší, protože jedním z mých darů je právě harmonie, klid.

Jestli moje myšlenky tvoří život, v jakém je mi hezky a žiju to, co si přeju.

Ne, nejde mi to vždycky a za všech okolností na první dobrou. Stále se učím. Je to cesta.

Můžeme jít po té cestě společně.

Přidejte se do kurzu Měníme své myšlenky a naučte se měnit své myšlenky tak, abyste se co nejčasteji cítili ve svém životě v harmonii.

Mějte se krásně. Lenka

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře