Co je to ženskost?

Kdy se cítíte žensky? Co se vám líbí na ženách, které na vás působí žensky?

Každá to nejspíš budeme mít trochu jinak.

Pro někoho bude ženskost spojená s výraznými barvami, žensky se bude cítit v černé a červené, výrazných špercích, podpatcích…

Někdo se bude cítit žensky v jemných pastelových barvách, růžové, v krajce, volánech nebo dlouhých šatech, která vlají.

Pro někoho to je ženskost červená rtěnka, výrazný lak, dlouhé nehty. Někdo naopak ženskost vnímá v pečlivé manikůře bez laku, decentním lesku na rtech.

A mohly bychom se bavit nejspíš dlouho o tom, co se nám líbí, o stylu, oblečení, barvách, účesech, líčení…

Je v pořádku, že každá vnímáme ženskost jinak

Každá máme ten svůj jedinečný styl a způsob, jak bychom chtěly svou ženskost vyjádřit. Souvisí to s tím, kdo jsme, s naší energii, kterou můžeme vyčíst z data narození.

Je fajn ujasnit si, co konkrétně pro vás ženskost znamená. Protože často něco chceme, ale vlastně nemáme jasno v tom, jak by to mělo konkrétně vypadat.

Ženskost ale nemusíte vnímat jen v oblékání a líčení

Ženskost je i v našem projevu, pohybu, gestech, vyjadřování, způsobu jak s druhými mluvíme, naší chůzi, postoji a držení těla…

Stejně tak ženskost můžete vnímat doma, mít tam barvy, které ve vás vyvolávají pocit ženskosti, doplňky, dekorace, kytičku ve váze, obraz, drobné detaily… a opět každá to budeme mít jinak.

Co je ženské?

Nedá se přesně říct, co je ženské, aby to bylo univerzální a pro všechny. Protože i my ženy nejsme stejné.

Existují některé tipy, kroky a způsoby, jak svou ženskou podpořit, a fungují pro všechny. Ale tu vaší esenci ženskosti, to co je to pravé ženské pro vás, to cítíte jen vy sama.

  • Protože cítit se žensky můžete i v domácím pohodlném oblečení, když si za deště v uspořádaném prostoru s kytičkou na stole, zapálíte svíčku, nakapete olejíček do lampy, uvaříte dobrý čaj a zalezete pod měkkoučkou deku s knížkou.

Ženskost je totiž o POCITU.

O tom, jak se VY jako žena cítíte.

Pokud se cítíte příjemně, klidně, spokojeně, žensky, pak jste v souladu se svou ženskou duší a tuto svou energii vysíláte ven.

Dalo by se říct, že svou ženskost můžete podpořit čímkoliv, co ve vás pocit ženskosti vyvolává a kdy cítíte tu svou přirozenou ženskou energii – zpomalení, klid, jemnost, lehkost. V čem se cítíte spokojeně, klidně, láskyplně, žensky, šťastně.

A je jedno, jestli vás bude podporovat v ženskosti vaše oblečení, styl, líčení, vůně, materiály, doplňky, barvy, dekorace, chůze, pohyby…, protože každá tahle věc to bude dělat, pokud se v tom vy budete cítit příjemně.

Nalaďte se na sebe a důvěřujte seobě. To, co cítíte vy jako ženské, v čem se cítíte příjemně, krásně, to, co vám dělá dobře, tím se obklopujte a pouštějte toho více do života.

Tak se ladíte na sebe a svou ženskost. Tak podporujete svou ženskou energii v sobě.

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře