MŮJ PŘÍBĚH

Mou vášní je poradenství v léčení nemocí a vztahů.

Pomůžu vám najít souvislosti vaších zdravotních nebo vztahových potíží a ukážu vám, jak to můžete změnit.

Jsem zdravotní sestra a víc než 30 let jsem pracovala ve zdravotnictví. Od dětství jsem věděla, že chci pomáhat druhým lidem.

Postupem času jsem zjistila, že mi nestačí být jen součásti medicíny, která nevidí pacienta celostně, neléčí příčinu, ale důsledek. Že chci lidem pomáhat jinak. 

Pomoci jim najít souvislosti, aby pochopili, co se jim snaží tělo nemocí sdělit a dokázali se uzdravit. Aby rozuměli, proč mají problémy ve vztazích, čemu je druzí učí a jak to mohou změnit. Aby se stali tvůrci svých životů. A proč zdraví a vztahy? Protože naše nemoci často úzce souvisí s nespokojeností ve vztazích. 

Jsem šťastná, že jsem  prostřednictvím svých zkušeností ušla kus cesty. Svůj život si tvořím a jsem za něj vděčná. Ale moje cesta k tomu byla dlouhá.

Můj příběh začíná v dětství

Můj příběh začíná v dětství. Když se ohlédnu a zkusím se podívat z nadhledu, vidím malou holku, která je hodně citlivá, stydlivá a uzavřená. Nikdy ji nebylo třeba trestat, stačil přísný pohled maminky a hned poslechla nebo se rozplakala. Svou citlivost držela uvnitř, neuměla to, co cítí, sdělit.

Emoce, které nedokázala ventilovat, jí způsobovaly časté angíny. Rodiče se trápili, proč je pořád nemocná a nevěděli si s tím rady. A tak jí dávali jedna antibiotika za druhými, jak radil lékař. A vše se jen zhoršovalo. Jak by ne, když základ imunity je ve střevu a antibiotika zničila jeho vnitřní živé prostředí. Jenže tohle lékař rodičům neřekl.

Ve své nemoci se zahnízdila, byla doma schovaná ve svém světě. Rodiče byli na invalidním důchodu, takže nebyla sama. Četla knížky, kreslila, psala básničky a snila. Zdálo se jí, že když je nemocná, lidé ji mají jaksi radši, jsou na ní hodnější a má více pozornosti.

Cítila, že musí být hodná holčička, protože rodiče mají už dost problémů, a tak jim život nemůže ztěžovat. A když hodná nebyla, vyčítala si to a neuměla si odpustit. Rodiče byli plní lásky, ale i pravidel a tak to pro ni byl velký trénink. Vyjádřit, co si myslí, postavit se za sebe, sdělit, co cítí. Jenže nešlo ji to, když už se rozhodla, při prvním odporu ji slzy přemohly. Slova se jí zasekla a nedokončila, co chtěla sdělit.

Tu obrovskou citlivost a empatii, schopnost vycítit co druzí prožívají, napojit se a vnímat jejich pocity, brala jako něco, co ji život ztěžovalo. Nesnášela svou slabost a slzy. Připadala si jiná. Neuměla sdělit především to negativní, protože druhým nechtěla ublížit. Přála si, aby všichni byli šťastni a tak svou nespokojenost, ublížení a křivdy cpala do baťůžku, který táhla na cestě životem.

Léta plynula

  • Vystudovala zdravotní školu, obor dětská sestra. Od dětství toužila být sestřičkou a děti milovala.
  • Po škole se vdala a narodily se jí děti, cítila se šťastná a naplněná. Udělala by cokoliv, aby ostatní byli šťastni a své potřeby dávala AŽ za naplněním potřeb druhých. Měla v sobě spoustu energie, ale neuměla ji ventilovat, a tak občas bouchla a pak vyčítala a obviňovala. Místo toho, aby mluvila o sobě a svých pocitech.

Její štěstí a spokojenost byly závislé na těch druhých. Když se jí něco nelíbilo nebo ji trápilo, čekala, že se změní ti druzí a že pak bude spokojená. 

Když děti začaly odrůstat, zjistila, že pověsila život na jeden hřebík a tím byla rodina. Neměla koníčky, přátele a nikdo ji nepotřeboval. Často se ptala, jaký úkol má tady na zemi. Toužila pomáhat nějak více.

Prošla vztahovými problémy a nemocemi, které ukazovaly na její nezvládnuté životní výzvy a úkoly. Souvisely především s neschopností mluvit o svých pocitech a s obrovskou energií, která nevyventilovaná se obracela proti ní. Hledala ale důvody svých potíží tam venku. V okolnostech nebo v ostatních. A stále víc a víc se cítila v roli oběti. Té, které se věci jen dějí.

Tělo trpělivě vysílalo signály o tom, co dělá špatně a co má změnit. Jenže ona neslyšela, nerozuměla jeho poselstvím. A tak se nemoci se na nabalovaly a život přitvrdil.

Až na dno

Padla až na dno, sesypalo se jí zdraví, přišla deprese, vztah se začal rozpadat, ztratila práci a tehdy pochopila, že něco musí změnit, že takhle dál žít nemůže. 

V té době potkala ženu, která ji ukázala, kde v životě dělá chyby, a že pokud nezmění své myšlení a nezačne se mít ráda, nikdy se neuzdraví. Že své nemoci si způsobuje sama svým myšlením a postoji. Někde uvnitř to už věděla dávno.

Společně s její podporou vykročila na cestu, začala se zajímat o alternativní medicínu, duchovní příčiny nemoci, změnu myšlení, hledala souvislosti mezi zdravotními problémy a vztahy.

A pak se setkala s Astrologií 9 planet a Numerologií. Všechno jí dávalo obrovský smysl a zpětně pochopila své nemoci i vztahové problémy. Uviděla je jako příležitosti, které dostávala ke svému pochopení a změně. Pochopila své výzvy, proč se jí věci dějí, kde má ubrat a kde potřebuje přidat. Jak krásně to teď do sebe zapadalo. Jak jednoduché bylo vidět souvislosti.

Věci se mění

Začala se starat o své tělo, zdravě se stravovat a podporovat ho přírodně. Měnit své myšlení, mít se ráda, nenakládat na sebe příliš, odpouštět a žít ve vztahu ženskou roli.

Přečetla spoustu knih, prošla kurzy, semináři, pilně studovala a všechno skládala. A především to začala DĚLAT. Všechno to, co se naučila, zkoušela a uváděla do praxe. Začalo ji moc bavit.

A také věci kolem ní se začaly měnit, lidé najednou byli jiní, nebo je jen jinak viděla. Svět kolem ní byl hezčí a každý den bylo tolik důvodu, za co být vděčná.

Toužila to předávat dál, cítila v tom obrovskou vášeň a pocit naplnění. Svou citlivost a empatii najednou uviděla jinak. Jako dar, nástroj který dostala ke své cestě. Cítila, že vesmír s ní má jiné plány. To, čemu se po práci věnuje, co tolik miluje a naplňuje ji, dělá z celého srdce, a tak se tomu má věnovat naplno. 

Objevila svou seberealizaci. Vyjádřením toho, kým skutečně je, našla sama sebe. A tak zapadla poslední kostička do její skládanky života.

Dnes pomáhá lidem měnit jejich životy, pochopit, proč právě oni prožívají problémy ve vztahu, mají tuhle nemoc a jak to mohou změnit. Aby mohli žít šťastný a naplněný život.

Děkuji, že jste součásti mé cesty.
S láskou Lenka