KDO JSEM

Pomůžu vám najít příčinu vašich zdravotních potíží nebo souvislosti problému ve vztazích, a ukážu vám, jak můžete díky své změně znovu najít vnitřní harmonii a cítit se zdraví.

Jsem zdravotní sestra a víc než 30 let jsem pracovala ve zdravotnictví. Od dětství jsem věděla, že chci pomáhat druhým lidem.

Postupem času jsem zjistila, že mi nestačí být jen součásti medicíny, která nevidí pacienta celostně, neléčí příčinu, ale důsledek. Že chci lidem pomáhat jinak. 

Pomoci jim najít souvislosti, aby pochopili, co se jim snaží tělo nemocí sdělit a dokázali se uzdravit. Aby rozuměli, proč mají problémy ve vztazích, čemu je druzí učí a jak to mohou změnit. Aby se stali tvůrci svých životů.

A proč zdraví a vztahy? Protože naše nemoci často úzce souvisí s nespokojeností ve vztazích. 

Můj příběh začíná v dětství

Když se dnes ohlédnu zpátky do dětství, vidím malou holku, která je hodně citlivá a uzavřená, a často napojená "někde nahoru". Všechno, co mě trápilo nebo zraňovalo, jsem držela v sobě. Neuměla jsem říct, co cítím.

Emoce, které jsem nedokázala ventilovat, mi způsobovaly časté angíny. Rodiče si se mnou nevěděli rady, a lékař ordinoval jedna antibiotika za druhými. Vše se ale jen zhoršovalo. 

Rodiče byli plní lásky, ale i pravidel, a bylo tak těžké vyjádřit, co si myslím, jak to cítím nebo se za sebe postavit. A když už jsem se rozhodla, při prvním odporu mě slzy přemohly a nedokončila jsem, co jsem chtěla sdělit.

Svou velkou citlivost, empatii, schopnost vycítit co druzí prožívají, napojit se a vnímat jejich pocity, jsem brala jako něco, co mi můj život ztěžovalo. Nesnášela jsem své slzy i pocity. Všechny neventilované emoce jsem v sobě ukládala, a táhla je na cestě životem. 

A léta plynula

Vystudovala jsem zdravotní školu, vdala jsem se a narodily se mi děti. A tak jako jsem byla zvyklá z dětství, udělala bych cokoliv, jen aby všichni byli šťastni. Sebe jsem dávala AŽ za ty druhé. Na mně mi tolik nezáleželo. 

Moje tělo trpělivě vysílalo signály. Upozorňovalo mě na moje nezvládnuté životní výzvy, chybné postoje a jednání. Jenže já jim nerozuměla. A tak se nemoci nabalovaly a nabalovaly, až život přitvrdil.

Někdy musíme padnout až na dno, abychom se mohli odrazit

Zdraví se mi sesypalo jako domeček z karet a přišla deprese. Vztah se začal rozpadat, ztratila jsem práci. Padla jsem až na dno. Často jsem se ptala PROČ? Co dělám špatně? Jenže odpověď nepřicházela. 

Z veselé holky, která měla spoustu snů a milovala život, se stala žena, která jen tak přežívala ze dne na den.

V té době jsem cítila, že klasická medicína mi nepomůže, a že potřebuji nějakou pomoc a vedení "shora." A pak jsem na jedné terapii narazila na ženu, která mi řekla, že pokud nezměním své myšlení a nezačnu se mít ráda, nikdy se neuzdravím. Že své nemoci si způsobuji sama svým myšlením a neláskou k sobě, neodpuštěním. Někde uvnitř jsem to věděla...

 

A tehdy jsem pochopila, že takhle dál žít nechci, a rozhodla jsem se vzít život do vlastních rukou.

Od dětství jsem měla blízko k věcem mezi nebem a zemí. Zajímala jsem se o ezoteriku, čakry, energie, přírodní léčení, léčivé kameny, duchovní příčiny nemocí. Fascinovalo mě duchovno, ale stále jsem cítila, že je současně potřeba stát nohami na zemi, protože žijeme život v hmotných tělech. 

Neulítnout někde nahoru, neupřednostňovat duši před tělem, ale zachovávat rovnováhu těla, duše a mysli. Pracovat na změně svého myšlení, hledat jiné úhly pohledu na situace, které prožíváme, správně ventilovat své emoce a současně podporovat tělo.

Neexistuje jen jedna jediná metoda, která vše spasí, není jen jeden směr, který je ten správný. Protože každý jsme jedinečný a měli bychom tak k sobě přistupovat. To, co s jedním rezonuje a pomáhá mu, druhý nemusí přijímat.

Jde spíše o to vzít si z toho to, s čím souzním, co mi v tuto chvíli dává smysl. Nacítit se na sebe. S tím máme ale často problém, protože jsme "odpojení" od sebe.

Začala jsem se tenkrát více zajímat o pychosomatiku a celostní pohled, hledala jsem souvislosti mezi zdravotními problémy a emocemi, nespokojenými vztahy, mezi myšlenkami a nemocí. 

Všechno mi dávalo obrovský smysl a zpětně jsem pochopila své nemoci i vztahové problémy. Uviděla jsem je jako příležitosti, které jsem dostávala ke svému pochopení a změně. Pochopila jsem své životní výzvy. Jak krásně to teď do sebe zapadalo! Jak jednoduché bylo vidět souvislosti.

Když změníte sebe, změní se i věci kolem vás

Začala jsem pracovat na změně těch duchovních příčin nemoci a současně jsem podporovala tělo.

  • Změnila jsem způsob stravování,
  • začala jsem tělo čistit bylinkami, podle období jednotlivých orgánů,
  • doplňovala mu živiny - přírodními produkty. Už jsem mu neubližovala chemickými léky, ale zvládla jsem to krásně přírodně.

Měnila jsem své myšlenky, a hledala jiné úhly pohledu, svůj přístup k tomu, co ke mně přicházelo. Naučila jsem se to, co se mi nelíbilo otočit, a najít v tom, to pozitivní.

Učila jsem se mluvit o svých pocitech a nedržet je v sobě. Mít se ráda, naplňovat své srdce láskou a laskavostí k sobě, což obnáší i nenakládat na sebe příliš a nevydávat se ze svých zásob. Najít si čas na pravidelné dočerpání energii. 

Mou každodenní součásti bylo uvědomování vděčnosti, protože ta funguje jako energetický výtah do vyšších energií.

Můj život se radikálně změnil!

Prošla jsem několika kurzy, chodila na přednášky, semináře, četla knihy a pilně studovala. Zamilovala jsem se do numerologie a Astrologie 9 planet, a byla v ůžasu, jak tyhle jednoduché metody sedí.

To všechno, co jsem se naučila mi dávalo tak obrovský smysl a pocit naplnění, že jsem to toužila předávat dál, aby to lidem pomáhalo.

"Když jsem to zvládla já, může to zvládnout každý", říkala jsem si. Přála jsem ukázat lidem cestu a dát jim naději a víru v sebe, že všechno mohou zvládnout, pokud se opravdu rozhodnou.

A tak se věci daly do pohybu.

Svou citlivost, empatii, schopnost napojit se na pocity druhých lidí a vcítit se do nich, jsem najednou uviděla jinak.

Pochopila jsem, že jsem ji nedostala jen tak zbůhdarma, ale dostala jsem ji jako DAR, s kterým jsem se musela nejprve sama naučit pracovat. Má mi pomáhat v mém poslání.

Díky tomu se dokážu snadno napojit a uvidět souvislosti, dokážu naslouchat a lépe porozumět druhým lidem. Dokážu jim pomáhat.

Už se ten hlas uvnitř nedal přehlížet. Cítila jsem, že právě tohle je moje úloha tady na zemi, moje poslání. I když to znamenalo odejít z jistoty práce, kterou jsem dělala 30 let!

Už ale nešlo dělat to jen napůl. Věděla jsem, že moje místo je už jinde. Našla jsem svou seberealizaci, a vyjádřením toho, kým skutečně jsem, jsem našla sebe.

Dnes pomáhám lidem měnit jejich životy. Ukazuji jim souvislosti, proč právě oni prožívají problémy ve vztahu nebo mají tuhle nemoc, ale i jak to mohou změnit, aby žili šťastný a naplněný život.

Děkuji, že jste součásti mé cesty.
S láskou Lenka