Proč se nám zdá život těžký

„Ty si to umíš vždycky tak otočit, že na všem nakonec najdeš to dobré“, říkala mi kamarádka. Usmívám se a v myšlenkách se vracím v čase. Ne, neměla jsem to tak vždycky. Právě naopak!

„Vy si vždycky najdete důvod proč se obviňovat a trápit“, zvedla lehce hlas před léty psycholožka na sezení. Nejspíš by se chytila za hlavu, kdyby mohla.

Měla pravdu!

Byla jsem tak ZVYKLÁ myslet, cítit… Bylo to moje NASTAVENÍ.

Jako dítě jsem citlivě vnímala zdravotní a existenční problémy mých rodičů. „ŽIVOT JE TĚŽKÝ s tím nic nenaděláš,“ říkával mi často tatínek. A já tu tíhu cítila celou svou dětskou duší. Vnímala jsem ji i fyzicky. Bylo to jako těžká deka.

Přesvědčení

Přijala jsem to PŘESVĚDČENÍ, že život je těžký za vlastní. A šla s tím ZAMĚŘENÍM dál životem.

Když se občas zdál život poněkud lehčí, zdálo se mi to PODEZŘELÉ. Očekávala jsem, kdy se to zase podělá. Protože LEHKOST BYTÍ rozhodně nekorespondovala s tím, čemu jsem věřila.

A víte co? Ono se to zase zaručeně podělalo. Vždycky.

Potvrzení

„Vidíš to! Mělas zase pravdu. Život je skutečně těžký. Buď připravená! Předkládala mi další a další trumfy moje MYSL zaměřená na VYHLEDÁVÁNÍ POTVRZENÍ toho, čemu jsem věřila.

Pochopení

Trvalo mi dlouho, než jsem to pochopila.

Že život se může zdát složitý, POKUD se zaměříme na problémy a neustále se v nich pitváme.

Občas se skutečně může zdát těžký, POKUD všechnu svou pozornost věnujeme tomu, co se právě teď jeví v našem životě jako těžké.

♥POKUD nebudeme vědomě vyhledávat to hezké, příjemné, milé v našem životě. To, co nám dělá radost. Co nás potěší. Pohladí po duši. Zahřeje u srdce. Rozesměje.

♥POKUD přestaneme snít, přát si, představovat si.

♥POKUD zapomeneme cítit vděčnost za to, co máme.

Pak se ten náš život zaručeně bude jevit jako těžký.

ALE NEMUSÍ TAKOVÝ BÝT!

Vždycky totiž může být o něco lehčí. Alespoň o kousíček. A to se ve chvílích, kdy je nám hodně těžko, opravdu počítá.

Pořád se něco děje.

Věci se mění. Život se vyvíjí a mění. My se měníme.

Občas nám do života přijdou starosti, problémy, bolest, smutek nebo trápení. Občas si nevíme rady. Máme to tak všichni.

Ani ti největší optimisté nežijí stále na růžovém obláčku.

Máme tu moc….

Ale všichni máme tu schopnost pracovat se svými myšlenkami a dávat pozornost tomu, co chceme. Uvědomovat si své myšlenky a jejich spojení s tím, jak se cítíme. Můžeme to změnit. Teď hned. Alespoň o kousíček.

JE TO NAŠE PRÁCE.

Každé ráno vstát a vědomě vyhledávat to, co je fajn, co je k nám více LASKAVÉ, abychom se cítili hezky.

Tvořit si svůj život tak, aby v něm bylo více povzbuzujících, optimistických, radostných a laskavých myšlenek.

Tuhle práci za nás nikdo jiný neudělá. Nikdo jiný za nás totiž nedokáže myslet, ani cítit.

Co kdyby…

Pojďme si slíbit, že na každém dni, člověku, situaci zkusíme najít něco hezkého. To, co můžeme ocenit. Odložit ten baťůžek tíhy, kterou jsme si naložili, protože jsme uvěřili, že život je TĚŽKÝ.

Protože, CO KDYBY TĚŽKÝ NEBYL? JAK BYSTE SE CÍTILI? Zkuste se na chvíli uvolnit, zavřít oči a představit si ten pocit. Jaké to je?

Ať už to byl kdokoliv, kdo vám to předal nebo ať už jste vy to byli vy, kdo v to uvěřil, nemusíte to táhnout dál. Pusťte to. Máte tu schopnost změnit to. Tohle vám totiž vůbec NEPROSPÍVÁ. Tak buďte konečně k sobě více LASKAVÍ.

ŽIVOT JE

A pamatujte, že ŽIVOT PROSTĚ JE. Ve své podstatě je neutrální. Ty přívlastky – těžký, složitý, smutný, krásný, dech-beroucí, radostný, ty mu dáváme my sami.

Ony určují a vyjadřují to, čemu věříme, co si myslíme, jak na život pohlížíme. A od toho se pak odvíjí všechno….

Pokud se vám váš život právě teď zdá těžký, složitý nebo si nevíte rady, jsem s vámi. Moc dobře vím, jak se cítíte.

Můžeme to spolu probrat na konzultaci nebo v rozboru. Ukážu vám SOUVISLOSTI toho, co prožíváte s tím, co se vaše duše rozhodla přijít naučit, a věřte, že vše najednou do sebe zapadne a budete přesně vědět, co je potřeba změnit.

Nebo si jako první krok můžete objednat minikurz – Měníme své myšlenky, a začít pracovat se svými myšlenkami, abyste se cítili lépe.

S láskou Lenka

Lenka Krůpová
Pomůžu vám uvést život do SOULADU a prožívat osvobozující VYROVNANOST a KLID, díky poznání a aktivaci potenciálu vaší DUŠE, práci s nastavením MYSLI a praktickým krokům v péči o TĚLO a zdraví. Ukážu vám SOUVISLOSTI vašich problémů, i jak to změnit při konzultacích a rozborech. Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře