Zbavte se žárlivosti jednou provždy

Jste obyčejná, fajn ženská. Toužíte po harmonii ve vztahu a důvěře. Máte ráda, když doma vládne klid a pohodička. Když váš život jen tak hezky plyne jako po drátku.

Místo toho u vás občas panuje hustá atmosféra. Podezíravost, nejistota, výčitky. Trápíte se myšlenkami: CO KDYŽ…. Radost ze života vám prostě kazí vaše ŽÁRLIVOST.

Žárlivost je taková potvůrka, která vám komplikuje život. Přijde si, kdy se jí zachce, a zkazí vám náladu. Někdy vás dožene k slzám. Jindy z vás udělá hysterku. Zaručeně otráví partnera i vaši společnou pohodu.

Kdyby…tak by…

Máte vztek a říkáte si, že kdyby se on tak nechoval, vy byste rozhodně byla v klidu a pohodě. Žárlivá jste se přece nenarodila. Kdyby on neprovokolval, žárlit byste nemusela. Tečka. Proč jste si tenkrát raději nevzala Tondu! Měla byste klid.

Věřte mi, vaše pocity chápu. Ale zkuste se na to podívat jinak.

Náhody neexistují

Věříte na to, že si sama tvoříte svůj život? A nevěříte na náhody, že? Protože jistě není náhoda, že máte vedle sebe právě jeho. A ne Tondu. Z nějakého důvodu, jste si vybrala právě svého partnera.

Jste dvě duše, které se tam nahoře dohodly, že spolu prožijí nějaké zkušenosti. Budou se trénovat a učit spolu. Dokončí, co možná v minulosti nedořešili. Naučí se, co znamená odpouštět.

Minulost nás ovlivňuje

Pravdou je, že nás všechny ovlivňuje minulost. Naše prožitky, zkušenosti a emoce s tím spojené. Možná jste už tohle zažila v předešlém vztahu. Lži, nevěru, zklamání. Nejde to vymazat.

Z nějakého důvodu zkušenosti, které prožíváme potřebujeme prožít. Právě díky nim se učíme. Zdoláváme své výzvy. Stáváme se silnějšími. Lepšími. Uvědomujeme si, kdo jsme a co opravdu chceme.

A tak i vaše duše se rozhodla vybrat si k nějakému úkolu právě jeho. Není to náhoda. Pro tento úkol, je on ideální. Problém ale je, že vy chcete měnit jeho, místo abyste se zamyslela, co VÁM tato situace ukazuje.

Nejprve se snažíme měnit věci tam venku

No schválně, kolikrát jste si řekla, že takhle to už dál nejde. Že ON se musí změnit! A opřela jste se do toho.

 • Vysvětlovala jste. Vyčítala. Byla uražená. Nebavila se.
 • Byla jste jako gejzír emocí – vztekala se, křičela, brečela.
 • Snažila jste se být víc milá, víc sexy. Upekla bábovku. Koupila domů pivo.
 • Udělala scénu. Vyhrožovala odchodem. Stěžovala si tchýni, mamince.

A ono nic! Nic se nezměnilo.

A tak jste od té doby vyzkoušela už kdeco. Snad kromě zaříkávání a kouzelného lektvaru. :-)

 • Probírala to dokola s kamarádkami. Hledala rady na internetu. Potlačovala své emoce a tvářila se, že jste v pohodě. Snažila se nemít ty příšerné myšlenky – kde je a s kým, co dělá, proč asi nezavolal…

Jenže, i když jste se rozhodla, že budete nad věcí, přišla nějaká situace, a vy jste se vrátila tam, kde jste byla.

A tak je to stále dokola…

 • Stačí pípnutí smsky, a stáhne se vám žaludek. V hlavě si vytváříte ty nejhorší domněnky. Máte chuť mu lustrovat mobil. Kontrolovat e-maily.
 • Když spolu potkáte jeho kolegyni, nestačíte žasnout, jak se z něho stává ten nejzábavnější muž. Srší vtípky a rozdává úsměvy, i když ještě před chvílí byl otrávený a bez života. Výsledek – pohádáte se. Náladu máte zkaženou, až do večera.
 • Vánoční večírky. Oslavy v práci. Posezení s kamarády. Trpíte. Nejraději byste to zaspala. Hlavou vám běží nejrůznější scénáře. Cítíte úzkost. Je vám nanic.

Tohle přece nejste vy, proboha! Pojďte to změnit!

Dokážete to!

Zkuste si na chvíli zavřít oči a představit si, jaké by to bylo, kdyby ve vašem vztahu nebyla žárlivost…. Kdyby v něm znovu panovala důvěra, láska, vyrovnanost, pohoda, klid, harmonie. Jak se cítíte? Hezky? Uvolněně? Šťastně?

Vy ale tohle všechno znovu dokážete cítít! A nemusíte k tomu ani měnit partnera. Můžete žít život ve kterém je více prostoru pro lásku, porozumění, důvěru, radost a pohodu.

 • Když pochopíte, proč to zažíváte a změníte to, povede to nejen k vaší změně, ale nutně se musí změnit i vnější realita. Zmizí totiž ten důvod vás dál trénovat.

Budete si tvořit nové zkušenosti. Ty situace, myšlenky, které vás přivádí ke strachu a úzkosti, odejdou tak, jak přišly.

Tak už se konečně přestaňte dál trápit a zbavte se žárlivosti jednou provždy! Pojďte do toho. Dokážete to!

Představuji vám 7denní online kurz Jak se zbavit žárlivosti.

 • Provedu vás krok za krokem k vaší změně, vím, že to můžete zvládnout, nejste první, ani poslední.  Detaily kurzu najdete TADY>>. Budu se na vás těšit uvnitř kurzu.

 

Lenka Krůpová
Mou vášní je diagnostika a poradenství v léčení nemocí a vztahů. Pomáhám lidem najít souvislosti jejich zdravotních nebo vztahových problémů, a ukazuji, jak to mohou změnit při konzultacích a rozborech.
Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .

Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře
 • Chci vědět o novinkách

  Pokud se Vám moje články líbí, můžete se přihlásit k odběru novinek. Stanete se členy mé databáze a já Vás budu informovat o nových článcích.

 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky