Vlasy jako symbol životní síly

Ono se řekne, že jsou to „jen“ vlasy, ale i ony nás dokážou pěkně potrápit. Pročísnout si vlasy prsty a zjistit, že mi mezi prsty uvízly chomáčky vypadlých vlasů, není nic příjemného, a může to velmi negativně ovlivnit psychiku, zvlášť nás žen.

Vlasy jsou pro nás velmi důležité, protože jsou chápány jako ozdoba. Jsou součásti naší osobnosti, symbolikou typu člověka.

Jak uvnitř, tak navenek

Nic nemůžeme v našem těle brát odděleně. I vlasy jsou kontrolkou toho, jak to máme uvnitř.

Tělo, včetně vlasů, je odrazem našeho myšlení a jednání. Přistupujme k nim jako k odrazu vlastního nitra.

Jejich stav ukazuje, jak se o sebe staráme, jak se stravujeme, ale i jakými myšlenkami se zabýváme nebo jaké emoce prožíváme. Stejně jako naše pokožka, pleť, nehty, i naše vlasy vyprávějí o tom, jak to máme uvnitř.

Vlasy jsou symbolem životní síly člověka

Na jejich stavu se krásně odráží náš vnitřní stav. Možná to znáte sami, když jste nemocní, bez energie nebo ve stresu, máte vlasy zplihlé, účes vám nedrží nebo vlasy více vypadávají.

Když tvé vlasy slábnou a účes polehává, tehdy si oslaben celkově i ty sám. Ztrácíš síly. Příliš rozdáváš ze svých rezerv na úkor svého těla, ale i na úkor své spokojené přítomnosti i budoucnosti. 

Zplihlé vlasy ukazují na náš momentální nedostatek vitálních sil.

Jemné a řídké vlasy

ukazují na člověka, který by měl více odpočívat, šetřit své tělo a pravidelně zklidňovat mysl. Většinou je to člověk, který lpí na své rodině a svých blízkých a často pomáhá příliš, na úkor sebe. Vyčerpává se tím, že stále myslí na trápení svých blízkých, a stále jim radí.

Řeknete si, že jsou to jen myšlenky a slova, ale i ty ho dost vyčerpávají, protože dochází k energetickému propojení s těmi, na které myslí i prožívání tíhy situací.

Možná i to jedním z důvodů, proč mají lidé s přibývajícím věkem méně vlasů a celkově jsou jejich vlasy jemnější. S postupem času, člověk ztrácí svou životní sílu. Plýtvá jí na negativní myšlenky a emoce.

Rozdvojené a roztřepené vlasy

ukazují, že člověk má příliš mnoho různých aktivit. V hlavě to vypadá jako v roji včel, a často nezná směr. Chvíli jde jedním směrem, hned zvolí jiný nebo se přestane ve svém úsilí snažit.

Z tělesného pohledu roztřepené vlasy ukazují, že organismus má málo minerálů. Také doplnění omega 3 mastných kyselin se na vlasech projeví lehkostí i leskem.

Předčasně šednoucí vlasy

svědčí o častokrát neefektivně vydávané vitální energii, vypráví o mnoha „šedivých“ prožitcích. Vysilujeme se stresem, ale i zbytečnými starostmi a mrháme tak svou sílu. A pak nemáme čas na svůj vnitřní život, ztišení a dočerpání energie. Předčasné šedivění je signálem přetížení jater.

Pokud se vám lámou vlasy,

možná se příliš snažíte události nebo vztahy „lámat přes koleno.“ Neumíte ustoupit, netlačit, a nechat věci plynout. Snažíte se vše zlomit.

Vypadávání vlasů

„Proč mi vypadávají vlasy?“  Tak tuhle otázku dostávám často, a není jednoduché na ni odpovědět univerzálně. Vždycky se snažím přistupovat k problémům individuálně a poskládat souvislosti přesně pro daného člověka. Protože tak mi to dává smysl.

Pokud o vás nevím, jestli máte i jiné tělesné potíže nebo nemoci, jak se stravujete, jestli máte dostatek spánku a odpočinku nebo jste ve stresu a přetížení, v jaké jste psychické pohodě, jak funguje váš imunitní systém atd., pak bude moje odpověď jen velmi obecná. A to nebude ono.

Kamarádce to pomohlo

Ani to, že ale něco pomohlo kamarádce, ještě neznamená, že to pomůže vám taky. Každý člověk má pro svou nemoc (nebo tělesné potíže) svou vlastní příčinu. A to znamená, že důvod, proč vám vypadávají vlasy, může být úplně jiný, než kamarádčin. Tedy i to, co vaše tělo potřebuje, bude jiné.

Takže pokud hledáte jeden univerzální lék, zázračnou pilulku nebo šampón, asi vás zklamu. Chci totiž, abyste uviděli souvislosti, proč vás tělo upozorňuje svými signály a mohli to změnit.

Podíváme se teď na možné příčiny vypadávání vlasů a souvislosti obecně. Možná se v něčem najdete, pochopíte kde nejspíš bude ten zakopaný pes. A pokud ne, napište mi. Mrkneme na to společně.

Najdi si čas na doplnění svých zásob

Jak jsem psala, vlasy jsou symbolem životní síly člověka. Když nám hodně vypadávají vlasy, naše tělo vzdoruje a připomíná nám, že se vydáváme ze zásob. Tím velkým výdejem energie, která s vypadáváním souvisí, není ale jen fyzická námaha, ale také veškeré strachy, obavy a rozčilování. 

Celkově nám tělo říká: Zastav se a podívej se kolem sebe! Nespěchej stále a nežeň se. Najdi si čas na doplnění svých zásob. Užívej si krásu přírody a klidu.

Jaké jsou příčiny vypadávání vlasů – z pohledu duše a mysli

  • Strach, stres a silné vnitřní napětí

Ve stresu a napětí se svaly vlasových cibulek stahují, zhoršuje se jejich výživa a postupně odumírají. Ztrácíme svou sílu a tělo nás upozorňuje.

Silné psychické napětí při stresech může způsobit rychlé vypadávání vlasů. Silné emocionální prožitky působí i na vlasy, a kromě vypadávání jsou známy i případy okamžitého zešedivění.

  • Vlasy jako symbol svobody

Vlasy jsou symbolem naší svobody. Jedním z důvodu, že vás trápí vypadávání vlasů, může být, že neděláte v životě, co byste měli. Neuplatňujete své schopnosti a danosti. Zasekli jste se na místě a nepřekonáváte své životní výzvy, které vás mají posouvat.

K zamyšlení: Jak to máte se svou seberealizací? Naplňuje vás vaše práce? Cítíte se v ní svobodní? Můžete v ní vyjařovat to, kým skutečně jste?

  • Vlasy jako kontrolka jater

Pokud jste nespokojení se svým životem (ukazatelem nespokojenosti je žlučník), nebaví vás to, co děláte, vnitřně jste jako papiňák. Zlobíte se na vnější okolnosti, na společnost, peníze, druhé lidi. Tímto postojem přetěžujete své játra. Cítíte se frustrovaní a bez energie.

Vlasy jsou jednou z kontrolek jater, a játra z duchovního pohledu souvisí s hněvem, zlostí, ale i naší zatvrzelosti v nespokojenosti – „Jsem nespokojený, mám vztek, ale nemůžu s tím nic dělat.“

O játrech se říká, že jsou továrnou na sny. A když jsou játra přetížená, sny nemáme. Cítíme se nespokojení, nenaplnění, prázdní, ale nevíme, co bychom chtěli.

K zamyšlení: Pokud vám zvýšeně vypadávají vlasy zkuste se zamyslet, jak jste na tom se svými sny? Realizujete je, jdete za nimi? Nebo se užíráte tím, že děláte něco, co vás netěší?

Příčiny vypadávání vlasů z pohledu těla

Důvod může být jeden nebo je to kombinace více důvodů:

  • Výživa, nedostatek živin
  • Imunita
  • Stres
  • Štítná žláza

Ten nejčastější důvod vypadáváním vlasů je vliv stresu a nedostatek stopových prvků a minerálních látek.

Pokud je hlavním důvodem stres, je potřeba tělo harmonizovat a uvést do rovnováhy. Tam vám může pomoci Rhodiolin a Organic Noni, které je podle potřeby ještě možné doplnit vitaminy řady B. Velmi důležitý je odpočinek a dostatečný spánek, protože ve spánku se vše v našem těle regeneruje a obnovuje.

Pokud jde o nedostatek živin, je nejlepší tyto látky doplnit, změnit stravování, jíst více zeleniny a ovoce, ryb, oříšků, semínek. Velmi vhodné jsou přípravky Beauty FormulaFull Spectrum, které pomohou doplnit živiny.

Jestliže je příčina v imunitě, je potřeba začít pěkně z gruntu. Vhodnou detoxikací, hydratací a pak podpořit imunitní systém jeho harmonizací (Organic Noni) a doplněním vhodných živin (Vital dle krevní skupiny, Full Spectrum, Beauty Formula). 

Vše najdete TADY>>

Lokální péče o vlasy

Hodně důležitá je i lokální péče o vlasy. Mnoho i málo škodí. Měli bychom si vybírat kvalitní vlasovou kosmetiku. Určitě nic nepokazíte péči zvenčí – bylinkovými oplachy (už naše babičky používali kopřivový odvar na vlasy) nebo maskou, třeba z kokosového oleje nebo vajíčka, avokáda.. Berte to ale jako doplněk péče.

Je potřeba uvědomit si, že větší vypadávání klade větší požadavky na regeneraci. Léčebné dávkování je vždycky vyšší, než preventivní doplňování živin. A samozřejmě je potřeba pracovat na změně toho, co vám tělo tímto způsobem signalizuje.

Určitě bych všem, které trápí problémy s vlasy doporučila udělat si na jaře očistu jater v jejich období. Důležité je především doplnit lecithin, který potřebuje každá buňka v těle.

O jeho účincích si můžete přečíst tady>>

Přírodní léčba neubližuje, ale pomáhá i jinde

Často se stává, že s klienty začneme řešit nějaký problém. Detoxikujeme, doplníme minerály, vitamíny, podpoříme některé orgány. A jako vedlejší efekt hlásí, že se jim velmi zlepšila kvalita vlasů. Přestože vlasy jsme neřešili.

Pro mě je to důkaz toho, že všechno je propojené a nic se nedá oddělit. Že naše tělo funguje jako dokonalý stroj, a když podpoříme jeden orgán, on předá energii orgánu dalšímu a ten zas dalšímu…. A to se mi na přírodní léčbě líbí, že neubližuje, ale pomáhá i tam, kde jsme nečekali.

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře