Sebeláska je pocit svobody

Sebeláska. Slovo, nad kterým jsem poslední měsíce hodně přemýšlela. I moje duše mi často našeptávala, abych myslela více na sebe, abych upřednostnila sebe. A já to občas zkusila. Krásný pocit. Jenže… ačkoliv to zní tak prostě, není vždy jednoduché uvědomit si to a podle toho konat.

Často na sebe teď v péči o nemocné rodiče zapomínám. Situace, které teď prožívám, jsou pro mě nové, a já se v nich učím. A tak (zatím) dělám chyby. Stává se mi, že se zastavím až po-tom. Vyčerpaná, s pocitem, že jsem to zase přepískla. Že jsem jela přes své limity. Copak se to nikdy nenaučím?

A tak jsem přemýšlela, co pro mě sebeláska znamená.

Sebeláska je pro mě pocit absolutní svobody. Dovolit si svobodně rozhodnout podle sebe. Poslechnout, co mi říká srdce, hlas mé duše, intuice.

A může to klidně znamenat, že dnes upřednostním toho druhého a jeho potřeby. ALE zítra je čas zas upřednostnit a naplnit sebe. Nesmím na sebe zapomínat. Protože jsem pro sebe důležitá. Protože se mám ráda. Protože prostě ROVNOVÁHA.

  • Sebeláska je pro mě schopnost dokázat říct NE, když mi moje duše našeptává (občas i dost silně křičí), že nechce, že už nemůže nebo že tohle nejsem já. A to bez špatného pocitu, že jsem možná měla nebo přece jen mohla. Bez nekonečných úvah, jak se ten druhý teď asi cítí, co si myslí…
  • Sebeláska je, když cítím, že už nemůžu, poslechnout svou duši a zpomalit. Klidně si jen tak sednout a sedět, být tady a teď, sama se sebou. Copak je něco krásnějšího než chvíle s člověkem, kterého milujete?
  • Sebeláska je odvaha říct ANO, tomu, co si z hloubi duše přeju, po čem toužím, o čem sním, co mi právě teď dělá radost. Opět bez špatného pocitu nebo následných úvah, že to možná mít nemusím, že si počkám nebo si to raději prostě nedovolím, protože..
  • Sebeláska je dopřát si to nejlepší. Stejně jako bych dopřála to nejlepší člověku, kterého z hloubi duše miluji. Vychutnat si, co jsem ještě neochutnala. Vyzkoušet, co jsem nikdy nezkoušela. Dopřát si, co jsem si odepírala. Protože já sama jsem pro sebe tím nejmilovanějším člověkem. Měla bych být.
  • Sebeláska je být k sobě laskavá, trpělivá, vlídná. Pohladit se, usmát se na sebe. Mít sama pro sebe pochopení, když mě něco bolí, když je mi smutno. Dát si péči, pozornost, lásku, místo toho, abych se peskovala, vyčítala si své chyby nebo selhání, tlačila na sebe.
  • Sebeláska znamená přijmout se dnes taková, jak se cítím. I když se dnes cítím pod psa. I tak. Mít se ráda taková, jaká jsem. I když dělám chyby. I když na sebe občas zapomínám. I přesto. Mám se ráda a přijímám se.♥

Možná je sebeláska (stejně jako u mě) jednou z vašich životních výzev, které si vaše duše duše vybrala. Vyčíst je můžeme z data narození a pochopit tak další souvislosti – kde a jak se projevují její úskalí, na co si dát pozor, co si pohlídat, proč a v jakých situacích máte tendence na sebe zapomínat, a jak to změnit.

Podívat se spolu na to můžeme v rozboru.

Numerologické rozbory

 

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře