Rovina energie v SOUVISLOSTECH

Orgány okruhu Země nám pomáhají nejen TRÁVIT potravu, ale také ZPRACOVÁVAT vlivy z vnějšího světa – vše, co čteme, slyšíme, vidíme nebo cítíme. Všechny tyto vjemy musíme nejprve „strávit“, a to v dnešním světě, kde se na nás valí denně spousta informací, je docela náročné.

SLEZINA, která je jedním z orgánů tohoto okruhu a jejím důležitým úkolem je čistit LYMFATICKÝ SYSTÉM, je v dnešní době často přetížená.

Její oslabení se zobrazuje přemírou nezastavitelných myšlenek – váš mozek ne a ne přestat přemýšlet, strachovat se a probírat, co by, kdyby… co jsem mohla udělat lépe … co by se stalo, kdyby

Emocí sleziny je STAROSTLIVOST

Můžete si ji představit jako takovou pečlivou až úzkostně starostlivou matku.

Pokud jsme v NEROVNOVÁZE a staráme se příliš o všechny a všechno, neustále přemýšlíme co si o nás myslí druzí, máme až sebezničující zodpovědnost nebo přehnané obavy a neustále se opakující vnitřní otázky: „Co když… Co kdyby…“, pak si těmito postoji oslabujeme svou slezinu.

Oslabená slezina neznamená, že vám tento orgán nefunguje. Znamená to, že se to nějak projevuje na tělesné úrovni a měli byste jí věnovat pozornost.

JAK MŮŽETE PODPOŘIT SLEZINU?

 • To nejlepší je VYPNOUT HLAVU, nepřemýšlet tolik, nevpouštět si tolik informací.
 • Přestat lpět na malichernostech
 • Zbytečně se nestrachovat tím, co by, kdyby
 • Nepitvat se v tom, co si o vás kdo myslí, co kdo říkal
 • Zařadit do svého dne pravidelně relaxaci, pobyt v přírodě….
 • Tělesně můžete podpořit slezinu třeba SLZOVKOU – podporuje její funkci, odvádí z těla vlhkost, je výborná při zahlenění a má spoustu dalších účinků. Můžete si z ní uvařit třeba odvar a popíjet, nebo ji přidat do polévky, použít jako přílohu, uvařit z ní kaši atd.

SOUVISLOSTI S ČÍSLY DATA NAROZENÍ

Souvislosti s oslabením sleziny můžeme objevit s některými čísly v datu narození. Třeba s Rovinou myšlení (1-2-3), izolovanou nebo vícečetnou trojkou, izolovanou sedmičkou nebo šestkou v datu narození nebo Rovinou energie.

 • Neznamená to, že pokud máte v datu narození tyto čísla, nutně musíte mít oslabenou slezinu. To jistě ne. Jen máte větší předpoklady k postojům, které se nějak zobrazují na tělesné úrovni.

ROVINA ENERGIE

Podívejme se dnes na SOUVISLOSTI s Rovinou energie – rovinu energie máte, pokud tedy máte v datu narození VŠECHNY tři čísla 7-8-9.

Možná se v některém bodu poznáte a uvědomíte si svou nerovnováhu nebo chybné postoje. Jdeme na to.

SCHOPNOST ANYLÝZY

 • Vaši schopnost vše ANALYZOVAT vám rozhodně nelze upřít. Nad vším přemýšlíte, dumáte a snažíte se všemu přijít na kloub, rozebíráte ze všech stran, co kdo kdy řekl, co tím asi myslel, proč to udělal, co se stalo v minulosti, co by mohlo nastat, kdyby…
 • Občas věci rozpitváváte tak dlouho, až vytvoříte problém tam, kde původně vůbec nebyl.
 • Přemírou neustálého pře-myšlení si dokážete vyvolat až silnou bolest hlavy.
 • Pocit zahlcenosti vnějším světem i vlastními myšlenkami, zažíváte docela často.

LOGICKÉ MYŠLENÍ A SKLON K NEGATIVITĚ

Vaší další předností je LOGIKA, ale nejásejte předčasně. Dokáže být v nerovnováze taky velkou výzvou.

 • Hledáte ve všem stále nějaké logické důvody a argumenty, a úplně zapomínáte využívat svou silnou intuici. Spoléháte spíše na rozum a plníte si hlavu spoustou zbytečných úvah a myšlenek.
 • Dokážete najít tolik logických argumentů, které podpoří váš sklon vidět věci černě, že vás často přesvědčí, že některé věci, které vnitřně cítíte správně, raději nemáte udělat, protože by jistě nevyšly.

Takže, ačkoliv jde o vaše SUPER SCHOPNOSTI – analýzu a logiku, v nerovnováze a špatně využité vám nejsou ku prospěchu.

CITLIVOST A SCHOPNOST VCÍTIT SE

Další vaší předností je schopnost vcítit se do druhých, starostlivost a soucit. Což jsou velmi krásné vlastnosti, ALE v  nerovnováze často vedou k silnému prožívání emocí, starostí, těžkosti a nezdarů s těmi druhými, což přináší další a další zatěžující starostlivé myšlenky – jak je zachránit, jak jim pomoci.

Nerovnováha našich postojů pak působí disharmonii v energetických dráhách sleziny.

Svou silnou vnitřní energii, kterou disponujete, jste nasměrovali špatným směrem.  Je potřeba najít v tom ROVNOVÁHU, což je mimochodem VAŠE VÝZVA na celý život.

Pokud to neuděláte a pojedete dál stejně, pak vyčerpáváte obrovské množství energie, které bohužel ani vy nemáte neomezeně. Jdete tak směrem k sebedestrukci, a to je chvíle, kdy nás upozorní nebo zastaví tělo.

Pokud chcete podrobněji poznat a pochopit sebe, své životní výzvy a dary, objednejte si rozbor.

Pokud vás zajímají další podrobnější SOUVISLOSTI vašich potíží, napište mi a objednejte si konzultaci.

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře