Nebojte se kočičího drápu

Dnes vám chci napsat něco o kočičím drápu. Trochu vás mystifikuji obrázkem, ale nebudeme se bavit o kočkách. Nejde o opravdový kočičí dráp, který bychom museli ustřihnout kočce, abychom se uzdravili. Tedy řekla bych naštěstí.

Asi každý z nás na sobě vyzkoušel přínos léčivých bylin. Některé pochází z naších luk a hájů a jiné jsou z dalekých zemí. A i ony stojí za naší pozornost pro své účinky.

Takže, co má tedy kočičí dráp společného s kočičím drápem?

Kočičí dráp – známý taky pod názvem vilcacora unkárie- (uncaria tomentosa, česky řemdihák plstnatý) je mohutná popínavá peruánská rostlina. Má silnou hnědou zdřevnatělou lodyhu, dosahuje výšky až 30 metrů a oplétá se okolo jiných rostlin díky svým trnům. A právě kvůli těmto „drápkům“ vznikl tento netradiční název – kočičí dráp.

Podle legendy rostlina zachránila před jistou smrtí jednoho indiánského bojovníka. Ten se zraněný a zesláblý z posledních sil doplazil ke kmeni stromu, aby čekal na smrt. V tom uviděl tygra, jak zuby a drápy drtí dřevitý stonek jakési liány, ze které poté pil vytékající tekutinu.

Tygr se stal okamžitě silnějším a ulovil srnu, a tak se i bojovník doplazil k liáně, a začal rostlinu kousat a pít šťávu, která mu vrátila jeho životní sílu. A tak tuto zkušenost předával dál, dalším členům kmene, který díky kočičímu drápu objevil sílu skrytou v jedné zvláštní rostlině.

Vilcacora se tak už dlouhá léta používá v tradičním domorodém léčitelství. V Peru se používá více jak 2 tisíce let. Domorodí indiáni Vilcacorou ošetřovali hluboké rány a používali ji na záněty močového ústrojí nebo kloubní onemocnění.

Jaké jsou účinky kočičího drápu

Kočičí dráp podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a působí jako imunostimulant. Jeho účinky jsou dány působením na vlastní imunitní systém člověka.

Podporuje fungování imunitního systému a pomáhá tak zvládnout všemožné nemoci a neduhy. Obsažené látky totiž podporují tvorbu bílých krvinek, které jsou potřebné pro zvládnutí útoků škodlivých mikroorganismů.

Kočičí dráp má výrazné protizánětlivé, antivirové a antibakteriální účinky, a pomáhá tak úspěšné v boji se zánětlivým onemocněním, viry a bakteriemi. Navíc je silný přírodní antioxidant. Potlačuje růst a rozvoj rakovinových buněk a podporuje obranyschopnost.

Vyzkoušet ho můžete také na chronický únavový syndrom nebo při různých zánětech a infekcích.

Jak ho užívat

K léčebným účelům se používá zdřevnatělá kůra, kořeny a listy. Nejvzácnější je kůra lodyhy a kořen. Využívá se však jen vnitřní kůra, ta vnější nedisponuje léčebným účinkem.

Můžete si koupit kůru vilcacory neboli kočičího drápu (najdete v prodejnách zdravé výživy nebo s bylinkami) a pak jednu polévkovou lžíci přelít půl litrem studené vody a zhruba 20 minut vařit, pak scedit. Odvar se užívá vnitřně až třikrát denně. Pije se vlažný.

Je to ale docela otrava a náročné na čas. No a chuť? Prostě nic moc – jako kůra stromu. Mám pro vás řešení.

Můžete ho užívat v kapslích –  ImmunAid – kde účinné jsou látky unkárie ve větším množství, než v odvaru (v 1 tbl je ho 400 mg,).

V balení je 180 kapslí (při užívání 3×1 tbl vám vyjde na 2 měsíce), které se dají vysypat na lžičku s rozpustit třeba v čaji, pokud máte problém s polykáním nebo u dětí.

Navíc ho velmi dobře doplňuje obsažený zinek v chelátové (přírodní) vazbě. Ten ještě více podporuje normální činnost imunitního systému. O jeho účincích si více můžete více přečíst v článku: https://lenkakrupova.cz/zinek-nejen-pro-muze/

Já na ImmunAid nedám dopustit, mockrát mi pomohl zvládnout virózu, a psala jsem o něm před časem v souvislosti se svou cestou do Švédska, Pokud jste nečetli článek o 3 záchranářích, najdete ho tady.

Tak se držte a posilujte svou imunitu, a v záloze mějte připravené “záchranáře”, protože nemůžeme zabránit tomu, aby tady viry byly, ale můžeme pro to sami něco udělat, abychom byli zdraví.

Lenka Krůpová
Pomůžu vám uvést život do SOULADU a prožívat osvobozující VYROVNANOST a KLID, díky poznání a aktivaci potenciálu vaší DUŠE, práci s nastavením MYSLI a praktickým krokům v péči o TĚLO a zdraví. Ukážu vám SOUVISLOSTI vašich problémů, i jak to změnit při konzultacích a rozborech. Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře