Dokážete všechno strávit?

Od 15.7 do 14.9 máme období žaludku, slinivky a sleziny.

Tyto orgány nám ukazují, jak umíme trávit vše, co prožíváme.

  • Jestli umíme přijmout každou situaci jako prospěšnou pro sebe. I když zatím nevíme, k čemu nám slouží, ale s uvědoměním, že ji potřebujeme prožít.
  • Jestli umíme být vděčni za vše, co se nám dostává.

Žaludek

nám ukazuje, jak jsme schopni situace přijmout a strávit.

  • Jestli je přijmout odmítáme, nedokážeme se s nimi smířit a chceme je životu vrátit, a tak zvracíme.
  • Nebo je sice přijmeme, ale s nechutí a nepochopením, a pak je nám z toho špatně – leží nám to v žaludku.

Když nezvládáme situace strávit, přichází zloba, a ta se projevuje zánětem žaludeční sliznice. Jsme nespokojeni, překyselení a může dojít k zhmotnění křivdy žaludečním vředem. Překyselení je předskokan žaludečních vředů a refluxní choroby jícnu.

Čeština je úžasná. Když posloucháme, co říkáme: „Nemůžu to strávit, leží mi to v žaludku, na to nemám žaludek, nemůžu to spolknout, je mi z toho špatně…“ , můžeme sami pochopit, proč máme potíže. Pokud vzniklé situace neumíme nebo nemůžeme vyřešit a budeme se jími trápit, odnese to žaludek.

Diagnostická zóna žaludku je na střední části nosu, mezi kořenem a špičkou a na horním rtu.

  • Nadměrné začervenání, prokrvení ukazuje, že prožíváme stresovou situaci.
  • Bílé a žluté pupínky – i stěny žaludku jsou potaženy hlenem a tukem.
  • Zatvrdliny – to, co bylo měkkou sliznici, je šedým tvrdým kamenem.
  • Koutky úst – začervenalé, jsou na nich pupínky, prasklinky – problémy s dvanácterníkem.

Je důležité si uvědomit, že musíme rozmělnit potravu už v ústech, žaludek nemá zuby. Po jídle nebo těsně před ním nepít, protože při naředěných šťávách dobře nestrávíte.

Doporučení při problémech s žaludkem:

Při potížích se žaludkem se mi nejvíc osvědčila vojtěška – Green Healt– léčí celý zažívací trakt od žaludku až po konečník. Má hojivé a zklidňující účinky, zbavuje nás překyselení. Nemohou ji užívat lidé, kteří berou léky na ředění krve! 

Těm bych doporučila: Liquid Chlorophyll – výtažek z mladých lístku vojtěšky, neutralizuje, působí proti překyselení, a je zbaven vitamínu K. Proto jej mohou i lidé s vyšší srážlivosti krve. .

Vhodné jsou čaje na podporu trávení.

Strava:  Ke snídaní je vhodná jahelná kaše, zeleninové vývary, kaše z rýže naturál se zeleninou.

Slinivka

je orgánem lásky. Ukazuje jak jsme schopni lásku nejen dávat, ale i přijímat. Jak milujeme druhé i sebe. Už jen komplexem méněcennosti slinivku oslabujete.

Diagnostická zóna je na kořeni nosu, vidíme příčnou vrásku nebo propadlinu v prostoru spánku.

Pokud je slinivka blokována špatnou funkci žlučníku ( jsme stále nespokojeni), může docházet k zánětu slinivky. Základy potíží se slinivkou jsou téměř vždy spojené s problémy se žlučníkem, většinou s ucpanými žlučovody. Někdy nás ale i stažené žlučovody dokážou pěkně potrápit.

Pokud zažíváme dlouhodobě stresové situace, žlučovody jsou stažené, žluč nemůže volně odtékat, a tak houstne a hromadí se. Vznikají kameny a žluč nemůže projít do dvanácterníku. A tak tlačí zpět na slinivku. No a máme zaděláno na diabetes.

Doporučení při problémech se slinivkou:

Nopalin – sušená dužina kaktusu nopál, harmonizuje a čistí celý trávicí trakt, stimuluje žlučník k vyšší ativitě, tím ho čistí.

Digestive Enzymes – trávicí enzymy rostlinného původu, slinivce dělají moc dobře, protože tak slinivku necháme odpočinout a regenerovat.

Zen Thonic – velmi vhodný na zánět slinivky nebo na její slabou funkci – startuje slinivku. Obsahuje spoustu minerálů a vitamínu, ovoce mangostan a je takovým „nakopávačem energie“ třeba pro nemocné nebo lidi v rekonvalescenci.

Přečtěte si článek – Dovolte slinivce odpočívat

Slezina

je důležitou součástí imunitního systému. Slouží jako krevní fitr, filruje i potravinářské barvivo.

Oslabenou slezinu poznáme na mandlích. Mandle jsou kontrolkou lymfy, měli bychom si je střežit jako oko v hlavě, protože je to jediná kontrolka, která nám svítí, když je lymfa přetížená. Projevuje se od bolesti v krku až po angínu.

Slezina silně reaguje při všech infekčních chorobách, nemocech jater a krve, při rozladění organismu. 

V duchovní rovině nám ukazuje, jak umíme filtrovat své myšlenky. Pokud se vším zabýváme, nad vším se trápíme, o všechny se staráme, oslabujeme si tento orgán. Harmonické proudění lymfy nám pomáhá zbavit se zloby, křivdy, neodpuštění a nelpět na nesmyslech.

Čistota lymfatického systému se projevuje na problémech se štítnou žlázou. Kdo má problémy se štítnou žlázou, tomu se určitě lymfa blokuje.  Přetíženou lymfu máte i pokud užíváte hormonální antikoncepci nebo hormony na menopauzu, léky a masti na revma nebo spreje na astma.

Diagnostická zóna sleziny je na boku kořene nosu a spáncích.

K detoxikaci lymfy pomáhají výtažky z řas, které stahují nečistoty a podporují činnost žláz s vnitřní sekrecí.

Doporučení při problémech se slezinou, lymfou:

Oceán 21 – patentovaná směs mořských řas a aloe, obsahuje více než 200 cenných účinných látek, stahuje nečistoty z lymfy a stimuluje funkci štítné žlázy. Pokud máte zvýšenou funkci ŠŽ neužívat!

V tom případě můžete zvolit – Spirulina Chlorella – 2 řasy s alkalizujícími účinky, stahují nečistoty z těla, hlavně z lymfy, obsahuje spoustu živin, detoxikuje i tukovou část těla.

Vhodný je také ImunnAid – obsahuje prášek z kočíčího drápu (vilcacora) a zinek, podporuje imunitní systéma a tím i slezinu. Pokud často trpíte na angíny je velmi vhodný. Podporuje také činnost bílých krvinek.

Podpořit očistu můžete Detox Patch – náplasti, dokážou nejen detoxikovat, ale napomáhá vstřebávání jizev po operačním zákroku a urychluje rekonvalescenci.

Strava: slezině dělá dobře teplá a upravená strava. Vhodné jsou polévky, teplé snídaně. Neprospívá ji syrová strava a šťávy. K očistě lymfy je vhodné zvýšit podíl ryb a řas.

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře