Co nám tělo sděluje nemocí

Nemoc nepřichází ze dne na den. Dlouho předtím než onemocníme, nás upozorňuje svými signály. Jenže my jim často nerozumíme, neumíme je spojovat. Nebo jim nevěnujeme pozornost a snažíme se je potlačit, i když už jedeme na rezervu. Místo abychom se zamysleli, co nám chce tělo sdělit.

“Všechno začíná v hlavě,” jak se říká. Velký podíl na vzniku onemocnění mají právě naše myšlenky. Jak se reagujeme na různé situace, které zažíváme, jestli se cítíme ve stresu, pod tlakem nebo jsme v harmonii, rovnováze.  Z negativní energie našich postojů a myšlenek naše tělo často onemocní.

Čeština je kouzelná, občas když někomu popisujeme, co nás bolí nebo zlobí, uslyšíme sami význam nemoci. Jen je třeba naslouchat. 

UŠI – co nechceme slyšet, ale musíme to vyslechnout? Uši jsou kontrolky ledvin – našich vztahů. Pravé problém s mužem, levé s ženou. Když dlouho posloucháme, co se nám nelíbí a naše duše už toho má dost, sluch ztrácíme. Často na ouška trpí malé děti, něco nechtějí slyšet, touží po lásce, klidu, harmonii.

OČI – nechceme něco vidět, už se na to negativní nemůžeme koukat. Přemýšlejte, co se děje u vás doma, v práci, ve vztahu, co nechcete vidět, abyste to nemuseli řešit. Oči jsou kontrolkou jater, takže v pozadí stojí zlost, nespokojenost.

KRK, DUTINA ÚSTNÍ – pokud neumíme komunikovat,říct, co nás trápí a držíme to v sobě, zahltíme se negacemi. Vytvoříme si knedlík v krku a třeba angínu. Mandle jsou kontrolkou lymfy.

PLÍCE, PRUDUŠKY – dusíme se něčím, co nám brání svobodně dýchat. Snažíme se na to vykašlat, ale ono to nejde. Plíce jsou párovým orgánem tlustého střeva a souvisí s odpuštěním.

SRDCE – máme pocit, že nás nikdo nemá rád, že jsme na vše sami a že se nám láska, kterou dáváme nevrací. lidé s onemocněním srdce často ztratili radost ve svém životě.

NOHY – něco nám brání v tom jít dál, dopředu, za svými sny, brzdí nás a nutí stát na místě. Něco, co jsme nevyřešili v minulosti, nás bolí a nechce pustit.

ŽALUDEK – něco nemůžeme přijmout, neumíme to strávit, leží nám to v žaludku a chceme to životu vrátit, a tak zvracíme. Je nám ne – volno, protože jsme ztratili vůli.

HLAVA – moc přemýšlíme, stále něco řešíme. Energie se nakupí, přestane se pořádně prokrvovat, stlačí cévy a máme pocit, že nám praskne. Neřešte věci, které stejně nevyřešíte.

ZÁDA – myslíme si, že všechno uneseme a na svých zádech neseme veškterou tíhu světa, nakládáme si úkoly druhých, jejich trápení, neumíme říci NE, přebíráme na sebe zodpovědnost druhých.

LEDVINY – souvisí s našimi vztahy, nemůžu něco vyloučit, sice vím, že mi to škodí, ale bojím se to opustit, lpím na tom, držím se toho zuby nehty.

Někdy chvíli trvá, než člověk pochopí a najde, kde v životě dělá chyby, které myšlenky, vzorce jednání mu škodí a zobrazují se na těle jako tělesné potíže nebo nemoci, a co by měl změnit. Pokud potřebujete pomoct najít souvislosti, ráda vám pomůžu v rozborech a konzultacích.

Lenka Krůpová
Pomůžu vám uvést život do SOULADU a prožívat osvobozující VYROVNANOST a KLID, díky poznání a aktivaci potenciálu vaší DUŠE, práci s nastavením MYSLI a praktickým krokům v péči o TĚLO a zdraví. Ukážu vám SOUVISLOSTI vašich problémů, i jak to změnit při konzultacích a rozborech. Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře