Cesta ven ze začarovaného kruhu

Vše v životě má nějaký důvod.

Tohle jste určitě už slyšeli. Řekněte to ale někomu, když zrovna prožívá něco nepříjemného. Když ten důvod vůbec nechápe. Když si myslí, že má možná jen smůlu. Nebo nemá to štěstí.

Je těžké přijmout a uvěřit, že to co se nám nelíbí se děje pro naše dobro. Že to z nějakého důvodu přesně takto potřebujeme, i když nám to nedává smysl.

Souvislosti

 • První krok k úlevě i cestě ven ze začarovaného kruhu znamená najít a pochopit souvislosti. Protože když chápeme PROČ se nám to děje, pak snadněji najdeme JAK, to můžeme změnit.

Najít souvislosti, někdy ale není snadné.

Zvlášť ty v našem vlastním životě. U druhých nám to jde líp, tam máme pocit, že víme přesně, proč to tak druzí mají a co by měli změnit.

Každý občas potřebuje pohled zvenčí. Někoho, kdo mu ukáže jiný úhel pohledu a pomůže uvidět souvislosti, kdo se dokáže na situaci podívat z nadhledu.

 Žádný viník tam venku neexistuje

Máme často tendence hledat viníky a zdroj svých potíží tam venku, v druhých lidech – to oni, to kvůli nim, místo, abychom se zamysleli nad svými postoji a reakcemi na jejich jednání a přijali, že druzí lidé jen ukazují a vytahují na povrch to, co se máme naučit.

Není důležité, co se nám přihodí, důležité je, jak my na to reagujeme, jak to přijmeme.

V tom to je.

Naše tělo jen reaguje na naše myšlenky a emoce

Na to, co prožíváme, jak se cítíme. Ukazuje nám svými signály souvislosti našich emocí a myšlenek. Vlastně je to velmi jednoduché přečíst a pochopit. Těžší je to změnit.

O těch tělesných souvislostech často sami mluvíme, když sdělujeme druhým své problémy, i když si to často ani neuvědomujeme:

V tom vztahu se dusím, rozbolela mě z něho hlava, ten mi zas hýbl žlučí, svírá se mi z toho srdce, leží mi to jako kámen v žaludku, nejraději bych se na to vykašlala, nemůžu tu tíhu unést, už to nechci slyšet…

Problém není ta situace, ale naše reakce

Když se pohádáte s partnerem, vynadá vám šéf, nejspíš budete cítit vztek, možná lítost, pocit křivdy. Paleta lidských emocí je velmi pestrá.

 • Problém ale není ta situace samotná, to že na vás řve šéf nebo hádka s partnerem.
 • Problém je vaše reakce na situaci, a to že si tyto emoce v sobě nezpracované uložíte. A nedejbůh ještě se v nich dále pitváte.

Je potřeba své emoce ventilovat

Není dobře držet to v sobě a potlačovat své emoce, tvářit se, že jsem v pohodě, když nejsem. Protože jednoho dne, když už toho bude moc, ten přetlak někudy na povrch vylézt musí.

 • Třeba prostřednictvím kůže, protože kůže představují naše hranice a je kontrolkou jater – dlouho potlačovaný hněv, agrese, zlost. A tak se objeví alergie, ekzémy, vředy, růžovka, lupénka…
 • Nebo tak dlouho se snažíme „polykat zlost“, až nás tělo zastaví žaludečními vředy, které se tvořily dlouho v důsledku překyselení (nespokojenosti).
 • Nebo srdeční arytmií, vysokým tlakem…těch možností, jak „upustit“ tlak a žár emocí, má tělo spoustu. Co naplat, nemá jinou možnost.

Co s tím?

Možná vás napadá, jak můžete být v pohodě, když ten druhý se takto chová. Přece to nejde necítit negativní pocity.

Pocity ale vždy přijdou po nějaké myšlence. Musíte nejprve změnit tu myšlenku. O tom se dovíte více v on-line programu: Měníme své myšlenky k lepším pocitům.

Souvislosti lépe pochopíte, když poznáte sebe

Když poznáte své životní úkoly a výzvy, které si vaše duše přinesla na zemi, aby je prožívala ve hmotě, své silné i slabé stránky, pochopíte, proč se vám věci dějí. Najednou je uvidíte jinak, jako příležitosti k vaší změně.

 • Najednou vám docvakne, že není náhoda, že se k nám druzí chovají právě takhle. Pochopíte, že vás tím něco učí, vytahují z vás vaše nezpracované emoce, pomáhají vám je vynést na světlo a léčit. Někdy se mohou doslova přetrhnout, abychom pochopili. :-)
 • Dojde vám, proč jste měli nebo máte právě tyto potíže a nemoci, jak to souvisí s tím, co se máte naučit a uvidíte souvislosti.

Všechno vám bude dávat smysl

Když se budete dívat na svůj život skrze filtr toho, co jste se přišli naučit zvládnout, najednou vám vše začne dávat smysl. Najednou to uvidíte jako na dlani. Budete žasnout, jak je to jednoduché, a pochopíte souvislosti.

 • Budete vědět, proč se vám to děje, a jak to můžete změnit. Stanete se tvůrci svých životů. Nebudete se kácet z toho, že se věci dějí tak, jak se dějí. Dokážete v nich uvidět svou vlastní tvorbu, a přijmete je jako trénink k vlastnímu posunu.
 • Nemusíte čekat, až se změní ten druhý, až se začne chovat tak, jak si přejete, ale můžete změnit ten důvod, proč se ten druhý chová k vám právě takto. Situace se už nemusí opakovat.
 • Pochopíte, co vám tělo ukazuje svými signály, jak to souvisí s vašimi výzvami, i jak to změnit na všech třech úrovních.

Jestli je v životě něco, co nejvíc ovlivnilo můj život, pak to bylo poznání sebe – své unikátní energie, výzev a úkolů, darů, které si moje duše přinesla na zemi. Moc ráda i vás seznámím s energií vaší duše a ukážu vám souvislostí s tím, co prožíváte.

Objednat na osobní rozbor se můžete tady>>

Budu se na vás těšit.♥Lenka

Lenka Krůpová
Pomůžu vám uvést život do SOULADU a prožívat osvobozující VYROVNANOST a KLID, díky poznání a aktivaci potenciálu vaší DUŠE, práci s nastavením MYSLI a praktickým krokům v péči o TĚLO a zdraví. Ukážu vám SOUVISLOSTI vašich problémů, i jak to změnit při konzultacích a rozborech. Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře