Jak poznáte, že byste měli zpomalit

Jsou chvíle, kdy si uvědomuju, že bych měla zpomalit.  Ne, není to něco, co mi jde úplně přirozeně. V datu narození mám Rovinu energie.

Jak se pozná Rovina energie?

V datu narození máte VŠECHNY tři čísla 7-8-9, některé mohou být i vícečetné.

Takže vím, že je to moje životní výzva a musela jsem se to naučit. Párkrát se mi totiž stalo, že jsem byla zastavená. Vyčerpáním, pádem, úrazem…. Už jsem více VŠÍMAVÁ.

Poznám ten moment, když si všimnu a uvědomím, že:

  • při běžných činnostech myslím na něco úplně jiného, než na to, co dělám (pak se občas divím, že už jsem to udělala)
  • dělám více věcí najednou ve snaze si to urychlit, a tak moje mysl neustále přepíná od jednoho k druhému, a ve výsledku něco připálím nebo upeču koláč bez kypřícího prášku
  • chodím rychle a nevšímám si moc okolí, protože myslím na to, co je potřeba udělat zítra nebo příští týden, nebo co jsem nestihla udělat včera
  • stále něco hledám, a nacházím ty věci na místech, kde bych je vědomě nikdy nedala, a přesto tam jsou! (asi máme doma skřítka)
  • když na mě někdo mluví, jsem občas nepřítomná a myšlenky mi utíkají k něčemu jinému
  • znervózňují mě pomalí lidé, kteří mluví, chodí, dělají pomalu, dokonce se přistihnu, že si poklepávám nožkou (díky za tyhle lidi, jsou pro mě nejčastějším uvědoměním, že mám zpomalit!)
  • když koukám na film, přistihnu se, že sahám po ovládači, abych to urychlila a přetočila dál, protože se chci rychleji dostat k zápletce

V tu chvíli, kdy si to uvědomím, vím, že jsou to pro mě signály, abych se zpomalila a zklidnila svou mysl.

Jak to dělám?

Nejlíp mi funguje vědomě zpomalovat své pohyby a začít si uvědomovat a prožívat přítomný okamžik. Soustředit se na to, co se právě teď děje kolem mě.

  • Co vidím? Co slyším? Co cítím? Jak se cítím?

Nenechat se ALE chytnout do pasti a NEHODNOTIT, nerozvíjet myšlenky. JEN být přítomná. Pozorovat,všímat si toho, vnímat to.

Ta naše mysl má tendence neustále těkat. Od něčeho k něčemu, z toho, co bylo, do toho, co bude…. A to neustále přeskakování a přepínání mysli nás vyčerpává. Bere nám naši vzácnou energii.

  • Navíc, těkající a duchem nepřítomná mysl není šťastná mysl. Ba naopak, často nás vede k špatné náladě nebo k vyčerpání, k ne-moci.

Dejme si takový záměr.

Být každý den alespoň na chvíli vědomě přítomní. Přivolat si svou energii od všech míst, událostí, situací a lidí zpátky k sobě. Do svého středu. Do svého srdce. Třeba na pár minut denně.

Načerpat tak znovu svou energii a vrátit se do rovnováhy a klidu, harmonie. Jdete do toho se mnou?

A pokud chcete zjistit, jak jste na tom vy se svou energií, pochopit SOUVISLOSTI, najít své životní výzvy a vědět, jak s nimi pracovat, objednejte si písemný rozbor nebo konzultaci.

Těším se na vás.♥ Lenka

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře