Jak mít zdravé nehty

Přáli byste si mít zdravé a krásné nehty. Jenže ty vaše se jako naschvál třepí a lámou?

Vaše tělo vám problémy s nehty něco signalizuje. Dá se z nich vyčíst špatná péče nebo nedostatek živin. Mohou vás upozornit, že něco není v pořádku.

O nehty bychom se měli starat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Můžeme je podpořit různými olejíčky, můžeme si je lakovat, stříhat a pilovat, ale taková péče nestačí, pokud nemáte dostatek těch správných živin.

Vaše nehty toho o vás prozradí opravdu hodně.

Nehty chrání prsty a ať už chceme nebo ne, přitahují naši pozornost. Podle nehtů a péče o ně se lze hodně dozvědět.

Pokud jsou zdravé a upravené, jsou naší nejlepší vizitkou. Kvalita našich nehtů vypovídá o tom, jestli máme dostatek minerálních látek a živin, ale i v jakém stavu máme cévy , které pomáhají vyživování nehtového lůžka.

Z duchovního pohledu

Nehty představují jeden z nástrojů naší obrany. Onemocnění nehtů ukazuje z duchovního pohledu na pocit bezbrannosti nebo stálého nebezpečí. Někdo nebo něco nás ohrožuje. Problémy s nehty ukazují na výzvu potřeby ochránit sama sebe a dokázat se za sebe postavit.

Tvrdé a silné nehty

Tvrdé a silné nehty vyjadřují větší životní energii, fyzicky i psychicky silnou osobnost. Obvykle jsou také ukazatelem manuálně těžce pracujících mužů, ale i žen.

Lámavé nebo třepící se nehty

Pokud vás trápí štěpení a lámání nehtů, řešení problému najdete na talíři. Nehty vyrůstají z nehtových lůžek, které potřebují správnou výživu.

  • Lámavé a roztřepené nehty odrážejí chaos ve stravování a převahu jinových potravin (mléčných výrobků, kávy, sladkostí, bílé mouky..)
  • Ke zpomalení růstu nehtů a jejich třepení a lámání dochází při nedostatku živin a poruchách látkové výměny, při nadměrném stresu.

Křehké a přecitlivělé ženy mají sklon k lámání a třepení nehtů, které nesnesou větší zátěž. Ničí je nejen mytí nádobí, častý styk s chemii, ale i strach z toho, co právě kolem probíhá nebo bude probíhat.

  • Stejný chaos jako na talíři vládne i při řešení životních problémů – nižší psychická stabilita, nerozhodnout. Nehet roste pomalu a jeho část, kterou odstřiháváme, ukazuje na náš duševní a fyzický stav před 3 až 6 měsíci.

Bílé skvrny nebo rýhy na nehtech

mohou ukazovat na nedostatek živin (především vápníku+hořčíku).

Jako vždy je potřeba pracovat nejen na té duchovní příčině, ale zároveň podpořit tělo. Jak mohou být nehty zdravé, když nemají dost živin – minerálů a stopových prvků? Je třeba je tělu doplnit.

Doporučila bych vám Beauty formula, což je komplex přírodních vitamínů, minerálu (v chelátu), aminokyselin a bylin (výtažky z přesličky a kopřivy), sestavený pro zdraví kůže, vlasů a nehtů a řešení problémů v této oblasti.

Samozřejmě pokud řešíte problém, nestačí užívat dávkování 1tbl, které je na obalu jako prevence. Léčebné dávkování je vždy vyšší! Užívat je potřeba 3x1tbl.

A pokud si nehty koušete?

Občas slyším, že některé ženy si nechávají dělat gelové nehty, protože mají tendence si nehty okusovat. A tak se svého zlozvyku prý zbavily. Jenže okusování nehtů je pro ně způsob vybití nespokojenosti a agresivity. Neumí ji prostě vyjádřit jinak. To, co se děje okolo nich se liší od jejich představ, a tak se cítí uvnitř nespokojené, naštvané.

Svou zlobu ale potlačují, protože neumí své emoce ventilovat. Nedokážou se ozvat, říct, co cítí a postavit se za sebe. Místo toho si koušou nehty.

Pokud ale neřeší příčinu a nic nezměníte, potlačená zloba si najde jiné místo, kudy se bude tlačit ven. Třeba kůží. Někudy jít ven přece musí.

Takže s umělými nehty si možná budete připadat líp a určitě si je přestanete okusovat. Ale ventilovat své emoce se tak rozhodně nenaučíte. Na tom je potřeba zapracovat.

Lenka Krůpová
Pomůžu vám uvést život do SOULADU a prožívat osvobozující VYROVNANOST a KLID, díky poznání a aktivaci potenciálu vaší DUŠE, práci s nastavením MYSLI a praktickým krokům v péči o TĚLO a zdraví. Ukážu vám SOUVISLOSTI vašich problémů, i jak to změnit při konzultacích a rozborech. Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře