Rozchod může být nový začátek

Partner vám oznámil, že už s vámi dál nechce být. Sbalil si věci a na stole nechal klíče. A je to. Rozešel se s vámi.

Máte pocit, jakoby se zbortil celý váš život. Cítíte se zrazená, zklamaná a opuštěná. Pořád přemýšlíte, kde se stala chyba. Připadáte si jako ve špatném snu a čekáte, že se z něj zítra probudíte. Zdá se vám, že všechno krásné skončilo a nic už nikdy nebude stejné.

Rozchod bolí

Každý, kdo už někdy v takové situaci byl, vám řekne, že to je jeden z nejhorších pocitů, které můžete prožít. Rozchod bolí a málokdo se s tím umí snadno a rychle vyrovnat. Nějakou chvíli to potrvá. Ale jednou se s tím chtě nechtě stejně budete muset nějak vyrovnat. Zvládnete to a bude zase dobře. Uvidíte!

Ode zdi ke zdi

Je přirozené, že teď procházíte spoustou emocí. Plácáte se ode zdi ke zdi. Máte stažený žaludek. Nemůžete jíst. Nespíte. Máte kruhy pod očima a přes slzy nevidíte. Bojíte se každého dalšího dne.

Rozchod znamená ztrátu. Emoce, které teď prožíváte, jsou podobné těm, které prožívají lidé po smrti milovaného člověka.

Nemůžete před tím utéct

To, co prožíváte, si jednoduše musíte prožít. Nemůžete před tím utéct, musíte projít jednotlivými fázemi. I když je to nepříjemné a bolí to. Tu bolest a smutek ale nezaspíte, nepřejíte, ani neutopíte v láhvi vína. Nezbavíte se jí ani v cizí posteli.

Jasně, na chvíli vám ty věci uleví. Otupí vaše smysly. Dají zapomenout. Ale přijde ráno a smutek si vás najde. Přihlásí se znovu. Navíc vás bolí hlava, máte kocovinu a ze sebe špatný pocit. Co jste to včera udělala? Bohužel, před sebou nikde neutečete.

Není dobré to potlačit

Zvolila jste jinou taktiku? Rozhodla jste se tvářit, že jste v pohodě a snažíte se potlačit své slzy? Už pro něho brečet rozhodně nebudete!

Pardon, ale ani to není dobré řešení. Když v pohodě nejste! Souhlasím, že on si rozhodně vaše slzy nezaslouží. Vy ale teď pláčem pomáháte sobě. Uvolňujete své emoce a dáváte jim tak průchod. Aby mohly odejít z vašeho těla. Slzy jsou ventil, kterým upouštíte přetlak. Dovolte si to.

Máte chuť se vztekat?

Máte pocit, že je vám líp, když se vztekáte? Máte chuť křičet, nadávat, mlátit do polštáře? Pustit si na plné pecky hudbu a brečet? Tak směle do toho! Sousedi to přežijou. Vy sama nejlíp víte, při čem cítíte úlevu. I vaše tělo to ví. Máte na to právo! Právě se přece zotavujete z rozchodu.

Hlavu vzhůru!

Něco vám řeknu. I když si jednotlivými fázemi musíte projít, záleží na vás, jak rychle jimi projdete. Jak dlouho bude vaše bolest trvat, to skutečně záleží jen a pouze na vás. Vím, že to zvládnete! Jste silnější, než si myslíte.

Na každém konci je krásné to, že něco nového začíná. I když právě teď, až ZA TO nevidíte. Když se na to ale podíváte za čas s odstupem, zjistíte, že jste se i z této bolestné zkušenosti hodně poučila.

V každé situaci máte možnost volby!

  • Můžete se trápit, zůstat v roli oběti a další roky litovat, že vám vztah nevyšel.
  • Nebo můžete projít emocemi, podívat se na celou situaci z jiného úhlu a odrazit se k novému životu.

Co si vyberete?

Udělejte první krok a objednejte si ebook – ROZCHOD JAKO NOVÝ ZAČÁTEK. Věřím, že vám pomůže to lépe zvládnout.

Držím vám palce a posílám hodně síly.♥

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře