Proč nedokončím to, co začnu?

Nedaří se vám dokončit to, co začnete? Nedotáhnete věci do konce? Podíváme se ze začátku na dva nejčastější typy lidí, které trápí nedokončování.

TYP A

Zajímá vás spousta věcí a v hlavě máte více nápadů a plánů, než by jeden člověk stačil zrealizovat za celý život. Když se ale do toho máte pustit reálně, nedostává se vám dost sil, abyste ty věci udělali a dotáhli do konce.

Nemůžete se často odhodlat udělat ten první krok a začít. A tak všechno zůstane jen ve vaší hlavě.

V hlavě, která je přecpaná informacemi a plány, co všechno byste chtěli udělat, ale z nějakého důvodu neuděláte.

  • Obavy, strach, nejistota…to je to, co velmi dobře znáte.
  • Nadšení i skvělé nápady převálcují vaše negativní myšlenky, co vše by se mohlo stát, proč to nevyjde, a vy zůstanete stát na místě.

TYP B

  • Jste typ člověka, který jde do všeho s nadšením, vervou, akce mu nedělá problém. Dokážete si rozdělat tisíc věcí, a skáčete od jednoho k druhému. Energie se tak postupně rozplizne. To počáteční nadšení, zápal, vášeň, vyhasne a rozpustí jako pára nad hrncem. Dochází vám síly. Zase jste si toho nabrali příliš.

Připadáte si občas jako klaun v cirkusu, který nadhazuje talíře a roztáčí je ve vzduchu na tyči. Občas přitočit tam nebo tady, aby se talíře nesesypaly.

Jenže zatímco on to mistrovský zvládá, vy nevíte jak to ukočírovat. Cítíte se zahlcení, ve stresu a vlastně vás nic z toho, co jste začali, už nebaví. Nějak nemáte sílu to dokončit.

Co na to říká numerologie?

Musím říct, že téma nedokončování řeším v numerologických rozborech často. Z pohledu numerologie tyhle problémy mohou souviset s výzvami chybějící 5 v datu narození, ale i dnem narození, životním číslem nebo vaší životní energii.

Ale podíváme se dnes více na životní výzvy chybějící pětky.

1.Chybí akce

Pokud pětku v datu narození nemáte, chybí vám akce. Bojíte se udělat první krok a začít. Nedokážete své nápady zrealizovat. Možná jen tak sníte, přemýšlíte, ale skutek utek. Chybí tomu ta reálná akce, čin.

  • Vaši výzvou je překonávat strach a donutit se udělat ten první krok.

2. Chybí síla dokončení

Druhou slabinou chybějící 5 je tendence věci nedokončovat.

Takže, i když už něco začnete, nemáte trpělivost. Přestane vás to bavit, pokud výsledek není vidět hned. Necháte se odradit překážkami. Jednoduše řečeno, nedotahujete věci do konce.

  • Vaši výzvou je zaměřit se na dokončování toho, co děláte.

Pokud vám energie některého čísla chybí, potřebujete ji doplnit do svého života – učit se houževnatosti, vytrvat u vytýčeného cíle a nenechat se odradit těžkostmi. Dokončit jedno, a pak teprve začít další. Jinak vzniká vnitřní napětí, stres.

Nedokončené věci vám ubírají energii

Nedávno jsem četla zajímavý článek o tom, že nedokončené věci nám energii ubírají, zatímco ty hotové nám ji přinášejí. Takže, pokud máte hlavu jak z olova, a večer pocit, že nedojdete ani do postele, možná je právě ta příčina v tom, že nedokončujete věci.

Pak jakákoliv dokončená věc obnoví vaši energetickou rovnováhu a dodá organismu energii.

Můžete si to vyzkoušet.

Začněte nějakou činnost, a před jejím dokončením odejděte k jiné činnosti.

  • Třeba se konečně dejte do šití, ale než bude výsledek hotový, odejděte od šicího stroje k něčemu jinému.
  • Dejte do úklidu, a až dojdete k vytírání, tak toho nechte.
  • Posaďte se k vyřizování e-mailu a pracovním záležitostem a věnujte se jí asi tak čtvrt hodinky, a pak toho nechte.

Zaručeně večer úplně vyřízení padnete na gauč. Nemáte ani trochu energie, a třebaže jste NĚCO pár hodin dělali, vlastně jste nedodělali NIC.

Nic jste nedokončili. A v tom to je!

Kdybyste došili tu věc, dotáhli úklid včetně vytření a vyřídili svou poštu, prostě dotáhli ty věci do konce, stal by se malý zázrak. Přestože byste pracovali více hodin, překypovali byste energií.

Protože všechny své záležitosti byste dovedli do konce.

Jak často takto nevědomky plýtváme energií

Proto je důležité naplánovat si na každý den x nějakých úkolů a hlavně – všechny je dokončit. Takže nedávat si přehnané množství, protože ty nedokončené úkoly vám odsávají sílu.

Tímto malým kouzlem teď můžete naplnit každý svůj den a šetřit svou energii. Proč je to důležité?

Na pocitech záleží

Jak se budu cítit, když si naložím příliš a nebudu to stíhat?

Možná budete cítit vztek nebo lítost, strach, obavy, úzkost, cítit se přetížení, pod tlakem, nespokojení… a nejspíš o sobě začnete pochybovat, snižovat svou sebehodnotu – jsem k ničemu, zase jsem to nezvládl (a), nejsem dost dobrý (á)..

Vaše pocity budou negativní

Místo toho, abyste prožívali radost během procesu a spokojenost z dokončení, budete celkově otrávení, nespokojení.

Takže co s tím?

Je to prostě výzva, a tak je dobré v tom být vědomě. Učit se dokončit jednu věc, odevzdat to „nahoru“, poděkovat, procítit radost z dokončení, pochválit se, že jsem to zvládl(a), a teprve pak jít k dalšímu.

Neznamená to odbývat, abych už to měla z krku, ale dokončovat s energií radosti, vděčnosti a zaměřením na „tady a teď“.

Bloky energie

Pokud jste spíše ten první případ, tedy ten, který má plnou hlavu nápadu, ale jen „chcete,“ ale neuděláte nic prakticky, vytváříte si tímto postojem v těle bloky. Bráníte a brzdíte svou energii.

Představte si potůček s křišťálovou vodou, která volně plyne. Co se stane, když v něm vytvoříme hráz? Voda se zastaví a po nějakém čase se z potůčku stane zatuchlá žumpa. Tak nějak vypadá naše lymfa, když jí blokujeme svým chtěním a neděláním.

Čistota a stav lymfatického systému souvisí se stavem naší štítné žlázy. Snížená funkce z duchovního pohledu ukazuje – pouze chci a nic pro to nedělám, mám spoustu výmluv, proč se nemůžu hnout z místa.

Výzvou je nebát se a začít s tím co vím, tak jak to umím teď. Neřešit, že to možná není dokonalé (zvlášť pokud jste perfekcionista, je potřeba s tím pracovat). Další zdokonalování přijde po cestě. Pokud budu čekat, až vše budu umět dokonale, možná nezačnu nikdy.

To je totiž projev toho, že si nevěřím, nejsem si vědomá vlastní hodnoty, a to se naučím nejlíp akcí. Tím, že to budu dělat a tak zjišťovat, že mi to jde, že jsem dobrá, si začnu víc věřit.

Takže, jak na to prakticky?

  • Vytýčím si jasný cíl, jednu věc a té se budu věnovat až do konce.
  • Nebudu se bát začít věci dělat, ale současně budu myslet na to, že můžu roztáčet jen tolik talířů, kolik zvládnu uhlídat. Protože nestojím přece o to, být zahlcená, ve stresu nebo sbírat střepy. :-)
  • Budu stále myslet stále na to, že se musím učit dokončovat, abych byla v pohodě.

Mějte se krásně a přeju vám, ať vše, co začnete, dotáhnete do konce.♥

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře