(Ne)můžu to vyřešit

Hlavně se uklidni a dej se do pohody, každý problém má řešení!

Hm, ono se to hezky říká, ale ve chvíli, kdy vás něco trápí, stojíte před vážným rozhodnutím nebo nevíte, jak svůj problém vyřešit, vám to nejspíš zní jako fráze a vaše pocity to příliš nezmění. Jak můžete být v pohodě, když..

Přesto je v tom kus pravdy.

Problém a řešení je každý na úplně jiné frekvenci

Vysvětlím.

  • Když máte problémy, nemůžete něco vyřešit, pak jste často energeticky někde dole, vaše pocity jsou negativní. Máte blíž naštvanosti, zlosti, obavám, lítosti nebo smutku, bezmoci.
  • Řešení naopak představuje pozitivní pocity – radost, úlevu, naplnění, štěstí. No jen si představte, jak byste se cítili, kdyby váš problém byl vyřešený? Určitě byste byli šťastní, měli radost, pocítili úlevu, spadla by z vás tíha…tedy měli byste pozitivní pocity.

Mezi problémem (dole) a řešením (nahoře) je velká vzdálenost. Někdy jsme v tom problému navíc pěkně zacyklení svou urputnou snahou a tvrdošijnosti vyřešit to za každou cenu a teď hned. Aby ne, nikdo přece nechce problémy, které nemůže vyřešit a které ho trápí.

Ale přes všechno vaše snažení je to jako byste na stanici Evropa 2, chtěli slyšet vysílání Frekvence 1. Problém nemůžete vyřešit dokud se nepřiblížíte k řešení. Dokud jste zaťatí v problému, nemáte ze svého místa naladění k řešení přístup. Musíte tedy přeladit na stejnou frekvenci. A to uděláte prostřednictví změny vašich pocitů.

Představte si, že právě řešíte nějaký problém, který vás hodně trápí nebo vás čeká těžké rozhodnutí. Ať přemýšlíte, jak chcete, nenapadá vás nic, co by bylo vhodné a pomohlo vaši situaci vyřešit. Protože jste v problému vtažení, zdá se vám, že nemáte k dispozici ani jedinou příjemnou myšlenku, a v hlavě probíráte jedno nemožnější řešení za druhým. No a výsledek?

 

Čím horší pocity máte, tím beznadějněji vaše situace vypadá

Proč? Řešení nemůže přijít, dokud jste uprostřed problému, a pokračujete v obavách a strachu.

Kdo považuje od samého začátku řešení svého problému za těžké a zdlouhavé, oddaluje tím odpovědi.

Takže pokud právě stojíte před nějakým těžkým rozhodnutím nebo zdánlivě neřešitelným problémem, musíte se nejprve zbavit strachu a obav. Klíčem k řešení je váš uvolněný postoj k problému, ne držení se zuby nehty hledání řešení.

A tak to, co ve chvíli, kdy řešíte problém, musíte udělat, je dostat se blíže k řešení, (tedy nahoru) alespoň o něco blíže těm lepším pocitům. A to i přesto, že problém ZATÍM není vyřešen! V tuto chvíli je nejdůležitější hledat něco, co zlepší váš pocit nebo přinese alespoň malou úlevu.

 

Najděte způsob, jak zlepšit svůj pocit

Těch způsobů je spousta od změny myšlenek, úhlu pohledu, podívat se na problém z nadhledu nebo zaručené věci, o kterých víte, že vaše pocity zlepšují, které vám dokážou zvednout náladu, pohladí vás po duši.

Určitě doporučuji mít svůj “seznam pro horší dny.” Pár tipů najdete v e-booku zdarma Jak přežít horší dny a najít lepší pocity. Život je ale rozmanitý a nese sebou i rozmanité problémy, a tak třeba vám může fungovat pokaždé něco jiného.

Mi někdy pocity zlepší a pomůže do rovnováhy procházka v přírodě, chvíle u vody, v lese, jindy zalézt si pod deku s horkým čajem a knížkou nebo sledovat hezký film, vymalovat mandalu. A někdy je to úplně nejvíc obyčejný úklid, vyhazování starých nepotřebných věcí nebo upečení moučníku. Ale mohlo by to klidně být třeba hrabat se v hlíně ve skalce, přesazovat kytky na zahrádce, sekat trávník nebo běhat, cvičit…

Ten nejlepší si způsob musíte najít vy sami, protože nikdo jiný kromě vás necítí, u čeho se vaše pocity zlepšují. To víte a cítíte jen vy sami. V každém okamžiku. Důvěřujte svému vnitřnímu vedení. Každý ho máte, jde jen naslouchat si.

Jde tedy především o to, odejít od toho problému!

Pustit to a věnovat se něčemu jinému, co zlepší vaše pocity. Zaměřit pozornost jiným směrem, třeba na to, co je ve vašem životě pozitivní, na to, co funguje. Nikdy se nám najednou nepřestane dařit ve všech oblastech života, vždycky najdeme alespoň něco, co je fajn. Prostě donutit se věnovat jiným věcem, soustředit se na něco jiného.

 

Pomáhat si můžete svou myslí

Pomáhat vám mohou třeba i afirmacemi – pozitivní tvrzení, kterými programujete své podvědomí nebo představy, jak byste se cítili, kdybyste se toho problému už zbavili? Oddejte se tomu šťastnému pocitu, který se dostavuje při splnění vašeho přání.  Tím změníte svou energii, posunete se blíže nahoru a dovolíte, aby k vám řešení přišlo.

Ono to možná zní složitě, ale není! To nejdůležitější, co potřebujete udělat a zároveň to nejlepší, co pro sebe můžete v tu chvíli udělat, je zaměřit se na to, co vám přinese úlevu nebo zlepší pocit.

Rozum se bude takovému postoji nejspíš v tu chvíli vzpírat: “Koukej hledat řešení, takovými hloupostmi to nevyřešíš!”  Ale nenechte se odradit a zachovejte si víru ve vyřešení.

Vím, že to zvládnu! Vím, že se to vyřeší pro mé nejvyšší dobro! Bude to fungovat, protože se o to postarám!

Zoufala snaha vyřešit to teď hned a za každou cenu, je často důvodem zákonu opačného účinku, a je už od počátku odsouzena k neúspěchu.

A jestli vás teď napadlo, to nemůžu, samo se to nevyřeší, musím nad tím přemýšlet, pak tím spíše to udělejte. Protože váš postoj zatvrzelosti, lpění, netrpělivosti, snaha vše zlomit silou a mít podle sebe, nemůže vést k pozitivnímu výsledku.

Proč o tom vlastně píšu?

Před několika dny jsem řešila jeden problém, a k lepším pocitům mi nefungovala žádná z mých obvyklých zaručených pomůcek na seznamu. Nebavilo mě nic, byla jsem zklamaná a nic mé pocity nezlepšovalo. Pořád mě to házelo zpátky k problému, nutilo mě to hledat řešení… Jenže vím, jak to funguje, a tak jsem stále vědomě hledala, jak posunout svůj pocit.

Pomohl mi manžel, který mi na moje výlevy řekl: Hlavně, že se máme rádi. V tu chvíli to hned moje pocity nezlepšilo, protože problém to neřešilo, ale když jsem ty slova k sobě pustila a přemýšlela nad tím, bylo mi hezky.

Měl pravdu! A tak jsem si v tu chvíli řekla, že to pouštím. Že je to vlastně úplně jedno, kdy a jak se to vyřeší, protože vím, že se to vyřeší. Prostě to vím! Ale jsou důležitější věci, třeba to, že se máme rádi.

Pustila jsem si hudbu a šla jsem uklízet, a pak upéct manželovi koláč a svůj první brownies. Cítila jsem se v tu chvíli opravdu líp, protože fyzická činnost a úklid mi nejlíp funguje na všechny splíny a zlepšuje moje pocity. Prostě to tak mám.

 

A když jsem to vše dodělala, (a dokonce si uvědomila, že si u práce prozpěvuju), zatímco jsem vytahovala z trouby brownies, přišel manžel s tím, že našel způsob, jak na to!

Někdy nám to řešení prostě vesmír doručí prostřednictvím jiných lidí.

Možná proto, že nám by to bylo těžké vysvětlovat (v tomto případě určitě, jednalo se o technický problém.) A ono to opravdu fungovalo a bylo to vyřešeno! Přestože ještě před pár hodinami s tím nešlo hnout a vůbec to nevypadalo. Noo, a navíc jsem měla uklizeno a upečený moučník. :-) Není ten vesmír úžasný?

A pro mě to byla další zkušenost a potvrzení toho, co například probíráme v kurzu Síla mysli. Ta naše hlava a síla naší mysli má opravdu velkou moc v našem životě. Nezapomeňte na to.♥ S láskou Lenka

Lenka Krůpová
Mou vášní je diagnostika a poradenství v léčení nemocí a vztahů. Pomáhám lidem najít souvislosti jejich zdravotních nebo vztahových problémů, a ukazuji, jak to mohou změnit při konzultacích a rozborech.
Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .
Napsala jsem několik ebooků Rozlučte se s depresí , Žárlivost , Rozchod jako nový začátek .
Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře
  • Chci vědět o novinkách

    Pokud se Vám moje články líbí, můžete se přihlásit k odběru novinek. Stanete se členy mé databáze a já Vás budu informovat o nových článcích.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Ebook Žárlivost
  • Ebook Rozchod jako nový začátek
  • Ebook Rozlučte se s depresí