PORADENSTVÍ ZDRAVÍ A VZTAHŮ ZDARMA

Dovolte mi přivítat Vás v poradně zdarma. Můžete zde psát dotazy týkající se Vašich problémů, ať už se týkají oblasti vztahů nebo zdraví.

Po kliknutí na tlačítko nový dotaz vyplňte krátký dotazník, především Váš email a datum narození. Odpověď najdete zde v poradně a současně ji obdržíte na email.

Odpovědi zde budou stručnější, než Vám nabízím v placených rozborech, protože ty jsou časově náročnější. Přesto věřím, že v nich najdete řešení svých problémů. ♥

Ekzém,astma

17. 12. 2018 - 10:44 - ..

Dobrý den, chtěl bych se zeptat,
Na kůži se mi v poslední době objevil ekzém,od mala jsem trpěl na alergie a astma. V 17ti letech jsem podstoupil operaci cirkumcizi.
V mládí časté záněty dutin léčeny antibiotiky.
Chronická rýma.
Problém s krivenim zubu na spodním patře,kdy se řezáky za poslednich pár let dost zásadně vykrivili doprovazeny tlakem a bolesti.
Asi od 12 let krátkozrakost, momentálně 2 dioptrie.
Mám problém s každodenní unavou a je jedno kolik hodin denně spím, tmavé kruhy pod očima, při fyzické zátěži třes celého těla. Problém přibrat na váze.
Nevím jestli to spolu nějak souvisí ale chtěl bych alespoň zatím vyřešit ten ekzém a astma.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, vaše problémy spolu určitě souvisí a jejich základ je v tlustém střevu a přetížení jater. Potřebujete odkyselit, očistit a osídlit střevo přátelskými bakteriemi, dodat minerály a posílit hojení kůže. Jste energie země, ta je více ohrožená překyselením a špatným trávením, a tak potrava zahnívá v tlustém střevu, přetěžuje se lymfa a následně játra. Záněty dutin, rýma, stejně jako astma souvisí s tlustým střevem (plíce jsou párovým orgánem tlustého střeva). Alergie, ekzém souvisí s př…

Celá odpověď →

Zdravotní problémy

13. 11. 2018 - 19:30 - Lenka Adamcová

Dobrý den,
chtěla bych vás požádat o radu. Od léta se potýkám s různými zdravotními problémy a nejsem si jista kde začít (pokračovat?). Protože jsem již měla předchozí dobré zkušenosti s produkty od firmy Energy, užívám od léta ty, k tomu jsem přidala Super soya lecitin a Strong bones, Liquid Chlorophyll od Calivity.
Na jaře jsem prošla jaterní kůrou od Energy, cítila jsem se po ní dobře. V červnu jsem ale měla velmi stresové období, padaly mi vlasy, začaly brnět ruce (jen po zápěstí) a nohy (po kotníky), a celkově jsem byla velmi labilní, nervózní, slabá, unavená, špatně jsem spala. Začala jsem užívat Stimaral a Fytomineral. Postupně jsem přidala výše uvedené od Calivity a přidala Korolen. Nervy se trochu zklidnily, postupně se v posledních týdnech zlepšilo i to brnění. Místo toho se přidaly občasné průjmy a slabost u srdce, která přešla v úzkosti. Ty se mě poslední cca týden drží hlavně v noci. Už roky jsem občas viděla černou tečku před pravým okem, nyní se to zhoršilo.
Občas mě bolí pravá kyčel.
Vím, že každá nemoc je dar, ale jsem nějak v kruhu. Nevím kudy kam, kde začít… Všechy problémy směřují k játrům, žlučníku, překyselení, lymfě…
Můžete mě prosím nasměrovat, kterými produkty pokračovat a případně jak dlouho by se měly užívat.
Moc děkuji, hezký den, Lenka A.

Milá Lenko, ty produkty o kterých píšete, neznám, tedy nemůžu posoudit. Ohledně produktů Calivity nevím, jak dlouho jste užívala a v jakém dávkování. Určitě víte, že pokud řešíme nějaký problém je třeba vyšší dávkování, než je preventivní. Nevím, kdo je váš sponzor v CaliVitě, jestli jste produkty užívala na jeho doporučení, zvolili jste, jak budete pokračovat… Pokud někoho registruji, tak mu napíšu co doporučuji, v jakém dávkování, a jak dlouho. A pak postupujeme, podle toho, jak to probíh…

Celá odpověď →

Úzkosti, strach

22. 10. 2018 - 09:27 - I. S.

Dobrý den,
již od malička trpím nízkým sebevědomím. V dětství se to projevovalo tím, že jsem nerad přicházel do kontaktu s některými dospělými, kteří v mých očích byli velkou autoritou. S autoritami mám problém dodnes v tom smyslu, že cítím přílišný respekt. Také jsem snadno podléhal názorům ostatních, jako bych neměl svůj názor, těžko jsem se rozhodoval, což také probíhá částečně dodnes. Později v dospělosti jsem nerad chodil cokoliv vyřizovat, často se stalo, že jsem se před dveřmi nějakého úřadu otočil a nešel jsem tam. Toto jsem se naučil během života překonat.
Vloni v prosinci jsem se vzbudil po děsivém snu. Měl jsem myšlenky jakoby rozhozené, nemohl jsem se soustředit, měl jsem pocit, že se zblázním. Měl jsem zrychlené dýchání. Nemohl jsem usnout. Nakonec jsem asi po dvou hodinách přece jen usnul. Od té doby se podobné děsivé sny často opakovaly, zvláštní je, že jsem přitom vždy spal na pravém boku. Začal jsem mít stavy úzkosti a velkého strachu jakoby bez příčiny. Uvažoval jsem o návštěvě psychiatra nebo psychologa, ale zatím hledám jinou pomoc. Řešil jsem tyto stavy pomoci bylinných čajů, což mi pomáhá. Stavy úzkosti a strachu poté ustupovaly, měl jsem dva, tři dny klid, pak se vše opakovalo. Postupem času se období klidu prodlužovalo, někdy jsem se cítil dobře i celý měsíc. Nepříjemné stavy se vracejí většinou, pokud řeším nějakou nepříjemnou situaci v práci. Myslím si, že se vše spustilo tím, když jsem se v práci dozvěděl, že můj zkušenější kolega, který měl „větší“ zodpovědnost za úsek, kde jsme oba pracovali, než já, má odejít a zodpovědnost zůstane pouze na mně. Od té doby se mé stavy objevovaly často o víkendu, jako by podvědomě před nadcházejícím pracovním týdnem. V práci potom jsem měl paradoxně klid. Nedávno jsem měl sraz ze školy. Po srazu přišel stav úzkosti opět, myslím si, že z toho důvodu, když jsem viděl, že někteří spolužáci jsou v životě úspěšnější, než já. Vše tedy zřejmě souvisí s mou sebeúctou. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, strach je jen proudem negativního myšlení. Začíná jednou negativní myšlenkou, třeba „Nejsem dost dobrý, tohle nezvládnu, co když selžu, co když zklamu ostatní….“ a přidají se další a další, nabalují se na sebe. Nejčastěji postihuje perfekcionisty, lidi s nízkým sebevědomím a nebo příliš zásadové, kteří lpí na tom, aby vše bylo podle jejich představ a dokonalé. Děsí se toho, že dokonalost nedokážou udržet nebo neuspokojí druhé.  Takže cokoliv vám brání v umožnění toho, co chcete, je…

Celá odpověď →

vztah?

1. 10. 2018 - 10:33 - K

Dobrý den,
s přítelem jsme začali chodit a on mne po chvilce miloval. Mi to trvalo delší dobu (než jsem se úplně otevřela). Jenže v době, kdy já neměla tak silný cit, jsem udělala hloupost, o které jsem si myslela že se přítel nikdy nedozví. Strávila jsem noc u kamaráda, se kterým jsem kdysi měla příležitostný sex, ale tehdy k ničemu podobnému nedošlo. Přítel se to dozvěděl po půl roce a od té doby šel náš vztah z kopce. Já se snažila, ale on se choval chladněji, jelikož nevěří, že k ničemu nedošlo. Stále si to rozebíral v hlavě, přemýšlel nad tím. Vztah došel do takové fáze, kdy maličkost vyvolala velkou hádku. Jsem citlivá povaha, lehce se dokážu rozbrečet a tak jsem několik měsíců brečela a doufala v odpuštění. Nakonec jsme si oba řekli, že nejsme šťastni, ale přitom se máme rádi. Zkoušíme si dát “pauzu“, abychom se neviděli denně a zjistili, jestli si vůbec chybíme a zda li chceme být šťastnější bez toho druhého či naopak.
Bude schopen odpuštění?
Nějak nevím, co dál dělat v tomto..
Moc děkuji za názor.

Dobrý den, pro vás je tato zkušenost cenná, i když to teď nevidíte. Vy jste energie Kovu a váš životní úkol je učit se odpouštět. Máte sklon všechny křivdy, ublížení v sobě zakonzervovat a držet je v sobě, neumíte to vypustit a odpustit druhým, ale i sobě. Zapamatujte si dobře ten pocit, jak se cítíte, když to, co jste udělala, nemůžete změnit a musíte jen čekat, jestli se ten druhý rozhodne vám odpustit. A vzpomeňte si na to, až budete někdy vy sama mít pocit, že druhému něco nemůžete odpust…

Celá odpověď →

úzkost

28. 9. 2018 - 10:32 - Martina

Dobrý den,

děkuji za možnost dotazu. Od května jsem na neschopence, udělalo se mi velice zle v práci (trvalo to delší dobu, ale jeden den to vygradovalo: rozostřené vidění, zle od žaludku, bolesti hlavy, chvění, atd) a testy ani odběry neukázaly žádnou nemoc. Nakonec jsem skončila u psychiatričky, která stanovila diagnózu středně těžká deprese a úzkost. Beru aurorix a cítím se už mnohem lépe. Co mne ale stále trápí jsou úzkosti, hlavně v noci, když mne druhý den čeká něco pro mne důležitého, napadají mne různé myšlenky týkající se následujícího dne, které mne tak rozhodí, až se mi začne dělat na zvracení, cítím velký diskomfort, mrazí mne a necítím se dobře. Po jedné takové noci jsem nevydržela a objednala jsem se k psycholožce. Ta mi řekla, že se jí zdá, že nedokážu vysvětlit/poznat své pocity, jako bych je ustřihla a tak se prý každý můj pocit ukazuje-projevuje tělesně. Návštěva proběhla nejspíše úspěšně, ale celou jsem ji proplakala, i když jsme neřešili nic zásadního, stejně mi tekly slzy a já nedokázala pojmenovat proč.
Můžete mi na to napsat svůj názor, případně dát radu, jak si poradit s úzkostmi a co si myslíte o těch pocitech, zda se s tím dá něco dělat, popř jakým způsobem?

Děkuji mnohokrát, přeji Vám krásný den
Martina

Dobrý den, dlouho dopředu, než přijde nemoc, dostáváme signály, jenže většinou je nespojujeme, neřešíme. Vy jste energie Dřeva, vaše orgány jsou játra a žlučník, souvisí s emocemi nespokojeností, zlostí, navíc máte Rovinu odhodlání, to je taková tlačící energie, kterou potřebujeme ventilovat, odvést fyzicky, aktivitou, sportem. Jinak se obrací proti nám a škodí. Nejspíš jste už nějakou dobu byla nespokojená, cítila jste se pod tlakem a neventilovala jste správně zlost a hněv, ale potlačovala …

Celá odpověď →

Vytrzeni osmicek

24. 9. 2018 - 09:46 - Klara

Dobry den, na preventivni prohlidce u zubare mi bylo z rentgenoveho snimku zjisteno, ze mi rostou osmicky sikmo a mohou poskodit koren sedmicek. Bylo mi receno, ze driv nebo pozdeji budou muset ven. Zatim zadne problemy nemam, ale podle snimku to opravdu vypadalo do budoucna spatne. Stale totiz rostou a uz ted se jedna osmicka dotyka korene vedlejsiho zubu. Da se s tim neco delat, aby se vytrhnuti odvratilo? Pripadne s cim to muze souviset, co se tyce psychiky? Dekuji

Dobrý den, každý zub ukazuje spojení s určitou části těla. Stoličky odrážejí stav našich střev a pohlavních orgánů, zub moudrosti s párovými orgány srdcem a tenkým střevem. Tenké střevo je takový analyzátor dne, ukazatel, jestli věci příliš nepitváme, jestli umíme přijímat a vypouštět věci, které k nám přichází, vzít si z nich jen to potřebné, a to ostatní vypustit, nebo se stále zaobíráme tím, co nemůžeme změnit a bráníme tak sami radosti. Pan Hrabica v duchovních příčinách o zubu moudrosti …

Celá odpověď →

Jak dál?

18. 9. 2018 - 08:31 - Martina

Před časem jsem narazila na Vaše stránky. Dlouho jsem zvažovala, zda mám napsat, říkala jsem si, že to zvládnu sama. Ale můj problém už je delší dobu na stejné úrovni a nikam se neposouvá. Mám problém s partnerem. Partner se mnou nechce komunikovat, vždycky se urazí, když něco rozebíráme a nebo hned začne zvyšovat hlas a hází vinu na mě. Já jsem v dětství měla problém se svým panovačným otcem, který musel mít vždy pravdu a muselo být po jeho. Mám v sobě strach, cokoli si prosadit a komunikovat s cizími lidmi, bojím se, že řeknu něco špatně (to mi vždy otec vyčítal a říkal, ať jsem raději ticho). Vždycky jsem v „podřízené“ roli. Asi před rokem jsem za pomoci zjistila, uvědomila si a připustila si, že to tak je, a zkouším na sobě sama pracovat, abych se posunula dál a překonala sebe sama. Ale jde to pomale, v některých směrech vidím změnu, jinde ne. Vím, že můj vztah s otcem se odráží na mém partnerství – partner se ke mně chová tak, co mu dovolím a jaké mu dám hranice. Nedokážu v sobě najít odpověď, jak dál. Máme dvě děti a zatím nemám odvahu ho opustit, něco mi říká, že to nemám dělat, na druhou stranu mi představa, že jsem bez něj vůbec nevadí, ale cítím v sobě strach, bojím se hlavně existenčních problémů.

Milá Martino, váš dotaz by vyžadoval podrobnější rozbor, protože u vás vidím více souvislosti. Především jste energie Ohně, ten potřebuje zářit, hořet, stát v čele, ne se dusit někde v koutku. A tak vás ti druzí učí, abyste se dokázala postavit za sebe, nastavit si své hranice, nebát se, že druhé ztratíte tím, že to uděláte, ale zároveň byla více ženskou energií. Máte obrovskou vášeň, emocionální intenzitu, která může působit, až ničivě. Tak jako ohýnek, může jen hřát a dávat teplo, ale dokáž…

Celá odpověď →

Partner

6. 9. 2018 - 10:19 - Anna

Dobrý den, nedávno mi přítel řekl, že si mě tolik neváží a že se mu promítají v hlavě naše hádky z minulosti. Dále mi řekl, že potřebuje čas, ať si všechno ujasní. Údajně má v hlavě zmatek a potřebuje si to ujasnit. Netuším co to způsobilo. Snášela jsem mu modré z nebe, ale stalo se. Aktuálně máme pauzu ve vztahu, ale nevím jestli má cenu čekat. Jestli jenom neztratím čas. Moc by mě zajímal Váš názor. Děkuji.

Dobrý den Aničko, život je příliš krátký na to JEN čekat, až se něco samo změní, to určitě nemá smysl. Jde o to, jak moc je pro vás tento vztah důležitý. Pokud ano, tak se ptejte, to je lepší, než se jen něco domnívat, zeptejte se partnera, co mu vadí, proč si vás už tolik neváží a naslouchejte. Jste energie Ohně, to je nejaktivnější energie, potřebuje hořet, radovat se, ne svůj plamínek dusit. Je to taková hřejivá energie, ale dokáže i popálit, bodne slovem, ale za chvíli o tom neví a ráda k…

Celá odpověď →

psychické problémy

30. 8. 2018 - 14:49 - Jana

Dobrý den Leni,
jsem moc ráda, že jsem narazila na Vaše stránky….tady je můj příběh…
měla jsem osmiletý vztah, kde jsem se zřejmě časem začala nudit, jelikož vinou nás obou se tento vztah nikam neposouval, proto jsem se s přítelem před rokem rozešla (teď vím, že to byla největší hloupost mého života).
V podstatě ihned jsem začla nový vztah s člověkem, o kterém jsem si tehdy myslela, že je to „ten pravý“, že s ním budu mít děti, svatbu a spokojený život.
Jenže, když už jsem sundala ty naivní, zamilované, růžové brýle vidím vše úplně jinak.
Bývalý přítel byl hodný, ochotný, pracovitý, důvěřoval mi, byl tolerantní a chápavý ve všech směrech. Měl ke mě úctu a respekt celých těch osm let.
S nynějším přítelem jsme spolu rok, kdy by dva ve vztahu měli být ještě zamilovaní a vše by mělo být krásné. Jenže tento muž je úplný opak. Neustále mě kontroluje (především sociální sítě – v kolik jsem tam byla a kolikrát za den), párkrát mi vlezl do telefonu, diáře.
Vše dělám špatně, jsem k ničemu, ponižuje mě-můj vzhled (nemyslím si, že bych byla nějaká ošklivka, jen nemám míry 90-60-90),
moji práci (vydělávám víc než on), moje přátelé (nezná je).
Zatímco on je „pan dokonalý“. Má finanční potíže (se kterými jsem mu opravdu hodně pomohla a díky tomu jsem se sama dostala do problémů), nemá moc přátel, myslím, že má jakýsi komplex sám se sebou a proto si vše kompnezuje na druhých.
Abych nepsala jen o tom špatném, umí se ke mně chovat i hezky, ale já už mám v sobě bohužel uloženo jen to špatné.
Proč toto vše píšu.
Dříve jsem neměla žádné zdravotní problémy, nyní trpím stresem, mám díky němu finanční problémy, mám nedostatek sebevědomí, padají mi vlasy a dokonce mě toto chování dohnalo k sebepoškozování.
Beru toto všechno jako životní lekci a ponaučení. Asi jsem si potřebovala nabít pusu, abych si uvědomila, co je v životě důležité. Teď už to vím a už si jen přeji konec, konec toho všeho špatného…..
Nevím co dělat, abych si opět začla věřit, aby se uzdravila moje duše, tělo a celkově, aby se můj život dostal úplně jinam, než je teď.
Děkuji za váš čas.
Hezký den
Hezký den

Dobrý den Jani, váš dotaz se mi nějakým způsobem dostal do odpovězených a dnes jsem ho „náhodou“objevila, tak se omlouvám, že jste musela čekat. Asi to tak ale z nějakého důvodu mělo být, na náhody nevěřím. Někdy to tak v životě chodí, že teprve, až něco ztratíme, uvědomíme si, o co jsme přišli. Ale z nějakého důvodu jste to tak potřebovala, možná, abyste si některé věci uvědomila, více si jich vážila, ale možná taky abyste se posunula. Jste totiž člověk s obrovskou vnitřní sílou a energií, m…

Celá odpověď →

Sebelaska

15. 8. 2018 - 08:15 - Monika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se naučit sebelasce. Neříkám že ji zcela nemám, ale pořád myslím na druhé a pak až na sebe. Zajímá mne blaho druhých před blahem.mym, věčně dělám vše sama, vše je na mě. Každopádně nevím jak se naučit sebelasce a zapomenout na manželovu nevěru. Myslím že jsem odpustila, ale pořád se mi to vrací, pocit ublizeni atd, byl pro mne výjimečnym, teď jeden z druhých. I kdyz se milujeme a máme krásnou rodinu a jsem šťastná že jsme spolu. Děkuji Monika

Milá Moniko, ptáte se na dvě věci, jak se naučit sebelásce a zapomenout na nevěru. Jste člověk citlivý, vnímáte pocity druhých lidí, dokážete se vcítít, ale máte problém odpouštět. Příliš věci analyzujete, řešíte, rozebíráte v hlavě, pitváte se v křivdách a ublížení, přestože vám to ubližuje. Přestaňte s tím. Máte sklon k negativnímu pohledu, vidíte věci často příliš černě, zapracujte na změně úhlu pohledu, hledejte ve věcech to pozitivní. Přečtěte si o svých dvou devítkách v článku: http://l…

Celá odpověď →