PORADENSTVÍ ZDRAVÍ A VZTAHŮ ZDARMA

Dovolte mi přivítat Vás v poradně zdarma. Můžete zde psát dotazy týkající se vašich problémů v oblasti vztahů nebo zdraví.

Po kliknutí na tlačítko nový dotaz vyplňte krátký dotazník, především váš e-mail a datum narození. Odpověď najdete zde v poradně a současně ji obdržíte na e-mail.

Psychosomatické potíže, bolesti páteře, syndrom neklidných nohou, urgentní inkontinence

30. 1. 2020 - 18:56 - Marie

Dobrý večer, mám řadu zdravotních problémů, bolesti v oblasti krční, hrudní a bederní páteře, syndrom neklidných nohou, trpím nespavostí a urgentní inkontinencí. Vím, že řada potíží je psychosomatických, dle sdělení lékařů, kvůli neklidným nohám nemohu spát. Myslela jsem si, že je to cévní záležitost, protože mám spoustu popraskaných žilek, ale v cévní poradně mi lékař řekl, aniž mne vyšetřil, že mám jít k neurologovi, že je to od bederní páteře. Neurolog mne poslal k psychiatrovi. Nechci užívat antidepresiva, pokud to není opravdu nutné, šla jsem proto k psycholožce, od které jsem odcházela s migrénou, vyčerpaná jak vyždímaný hadr, která mi sdělila, že ji nepotřebuji. Tak trpím již mnoho let. Užívám pouze oxazepam s menšími přestávkami už téměř 40 let, kvůli tepové frekvenci, kterou mívám zvýšenou. Co se týká dětství, mluvíte mi z duše, prožívala jsem je podobně, včetně častých angín. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, na úrovni těla syndrom neklidných nohou souvisí s překyselení organismu a špatně fungujícímu lymfatickému systému. Tím dochází k nedostatku minerálních látek v těle, především vápníku s hořčíkem, které si tělo bere k neutralizaci ze zásob určených pro správnou funkci nervového a svalového systému, a současně ke špatnému odvodu zplodin látkové výměny.

Ta příčina duchovní je v tom, že na sebe nakládáte více, než unesete, (problémy s páteří) a často i to, co není vaše (starosti, trápení těch druhých), děláte věci za druhé. A tak v dobré víře, že děláte to nejlepší pro druhé, aktivujete a aktivujete, děláte tisíc věcí, které máte nechat druhým (tělo vás upozorňuje i zvýšenou tepovou frekvencí – zastav, zpomal, kam se ženeš).

Někde uvnitř cítíte, že to není to, co vás skutečně uspokojuje, cítíte se často zneužívaná, ale nedokážeme na rovinu říci, že něco dělat nechcete, tváříte se, že ráda pomůžete, i když uvnitř to je jinak.

Nohy jsou ukazatelem, jak radostně kráčíme svým životem, jestli ze své cesty máme radost. To nevyřčené ve vás ale zůstává a brzdí vás to na vaší cestě, abyste se postavila za sebe a naučila mluvit o tom, co cítíte a třeba i říct ne, nechce se mi.

Vy jste energie Kovu, to je uzavřená energie, která nemluví o svých křivdách a ublížení, (souvisí to i s častými angínami) ale cpe si je do baťůžku, který dál táhne na své cestě životem. Je třeba si odložit! Učit se mluvit o svých pocitech a odpouštět druhým i sobě. Jste velmi citlivá a empatická a často dáváte ty druhé na 1. místo, což není ale ten správný přístup. Jste velmi šikovná, zručná, tvořivá, nevím, věnujte se sobě, nějakému koníčku. Inkontinence je vlastně pláč prostřednictvím močového měchýře, jakýsi protest proti špatnému zacházení a neutěšeným poměrům, přetížení a vnitřní tlak. Podrobněji se tomu můžeme věnovat v rozboru.

Nespravíte najednou všechno, ale začněte, a buďte trpělivá.

Na úrovni těla bych vám doporučila:

Liquid Chlorophyll – 3 lžičky do 1,5l vody popíjet během dne, přečtěte si o jeho účincích: https://lenkakrupova.cz/s-cim-vam-muze-pomoci-chlorofyl/

Strong Bones  – chelátový vápník s hořčíkem, pomáhá neutralizovat, působí proti překyselení, doplní chybějící minerály, zklidňuje, dávkování  – 1-1-2 , poslední dva před spaním (jsou to tobolky, dají se vysypat na lžičku)

Omega 3 – zpružňuje a čistí cévy, ředí, a tudíž rozhýbává lymfu, dávkování 1-1-1 po jídle

Stress management – komplex přírodních vitamínu B pro správnou funkci nervového a svalového systému, béčka jsou ochránci nervů, 1-1-1

Rhodiolin – 1-1-1, bylinka rozchodnice růžová, uvolňuje a harmonizuje psychiku, pomáhá tělu do rovnováhy, lze taky vysypat -tobolka.

Vše nakoupíte tady:

Zařiďte si členství: https://lenkakrupova.cz/calivita-registrace/

Upravte stravu, vyřaďte sladkosti, cukr, bílou mouku nahraďte spíše špaldovou, pohankovou, přidejte ovesné vločky, (kaši, polévku), z mléčných výrobků jen zakysané, kefír, podmáslí, bílý jogurt, popíjejte čaje s citronem. Podpořte tělo svou myslí:  https://lenkakrupova.cz/jak-aktivovat-sebeuzdravujici-sily/

S láskou Lenka

← Návrat do poradny