PORADENSTVÍ ZDRAVÍ A VZTAHŮ ZDARMA

Dovolte mi přivítat Vás v poradně zdarma. Můžete zde psát dotazy týkající se vašich problémů v oblasti vztahů nebo zdraví.

Po kliknutí na tlačítko nový dotaz vyplňte krátký dotazník, především váš e-mail a datum narození. Odpověď najdete zde v poradně a současně ji obdržíte na e-mail.

Přejídání

19. 2. 2020 - 20:12 - Zdena

Dobrý den,
Mám 48 let. Trpím večerním nutkavým přejídáním, přes den jím normálně, snídám, snažím se mít dostatek bílkovin, jakmile přijde večer, dám si hromádku zeleniny k tomu bílkoviny sýr či šunku, abych se dostatečně najedla, ovšem po té dostanu vlčí hlad na cokoliv co doma najdu, nedá se tomu ubránit, až se přecpu, potom je mi v noci špatně, ikdyž se to snažím řešit křoupáním mrkve, ořechů či mandarinek, za ty dva roky co tím trpím, jsem přibrala 10 kilo, před tím, jsem zchudla asi 5 díky rozvodu. Potřebovala bych radu jak to konkrétně řešit, již jsem vydala dost kč za rady typu, že něco zajídám, samotu nebo emoce. S partnerem máme klidný vztah, bydlíme každý zvlášt. Ikdyž se večer zabavím, procházka, sport, tak je to stejné. Zkoušela jsem homeopatika, různé terapie, čaje na uklidnění, vitamíny i minerály, zatím nic nepomohlo. Zdena

Dobrý den, abych vám mohla podrobněji odpovědět, bych potřebovala více informací. Pokud budet chtít, můžeme se na to podívat podrobně v rozboru.

Ano přejídání obecně souvisí s “hladem” a touze po lásce, bezpečí, slouží jako náhrada uspokojování něčeho, co nám chybí, je s tím spojená neláska a malé sebevědomí, (i když je někdy maskované). Ale nejde oddělit duši od těla! Nejde řešit jen tu duchovní příčinu. To, že máte potřebu se přejídat tělesně znamená, že vaše tělo (ačkoliv třeba máte nadváhu) je nevyživené. Jíte prostě špatně. Máte málo živin ve stravě a především sacharidů, ne těch ze sladkostí, cukru, ale těch, které se uvolňují postupně (žitný chleba, rýže, celozrné nebo špaldové, pohankové těstoviny, quinoa, pohanka, vločky..)

Nevím, jste byla někde u nutričního poradce, možná by to bylo na zváženou, určitě máte špatně sestavený jídleníček: “…večer si dám hromádku zeleniny k tomu bílkoviny sýr či šunku, abych se dostatečně najedla”, kde máte kousek žitného chleba nebo nějaké sacharidy? Myslím si, že se “šidíte” i přes den, (málo přílohy, abyste nepřibrala) a tělo pak má přirozeně potřebu dohnat deficit, ( je “podvyživené” a nesuvisí to s tím, že máte nějaké kilo navíc). Přes den to ještě člověk ustojí, má spoustu činností a drží se, ale večer pak přijde uvolnění a s ním přichází vlčí hlad, a člověk to už nezvládne, a přejí se. Pak je mu špatně tělesně, přijdou výčitky, tělo se bojí, že zas bude “hladovět” a vše uloží do tuků…začarovaný kruh.

Bylo by dobré opravdu změnit stravování, a podpořit tělo v detoxikaci, zbavit ho překyselení a vyživit ho. A současně pracovat s tou myslí, ale to zvládnete až vyživíte tělo a dosytíte buňky! Jen hlavou tělo nevyživíte.  Pak se můžete snažit nahradit tu touhu po jídle něčím, co máte ráda, nějakou milou činností, u které cítíte příjemné pocity. Ale možná to už ani nebude potřeba, nasycené tělo nemá potřebu se přejídat.

Nevím, jaké užíváte vitamíny, já bych vám doporučila určitě Liquid chlorophyll na neutralizaci, mrkněte na jeho účinky

Multivitamín Full spektrum 1-1-1, komplex vitamínu B s hořčíkem – Stress management 1-1-1. proč béčka – mrkněte na článek:  https://lenkakrupova.cz/nebojte-se-becek/a Rhodiolin 1-1-1 na snížení napětí s harmonizaci psychiky 1-1-1, líp se vám to bude zvládat.

Vše najdete tady:  Můžete si zařídit slevu 25%.

Držím vám palce, zvládnete to a nebojte se jídla! Vždycky všechno není jen o té hlavě, i když i ona má svůj velký podíl, protože vaše čísla v datu narození vypovídají o opravdu velké citlivosti, kterou nutně potřebujete vyrovnávat klidnou relaxací, a neschopnosti mluvit o tom, co cítíte, ale o tom třeba příště. :-) S láskou Lenka

← Návrat do poradny