PORADENSTVÍ ZDRAVÍ A VZTAHŮ ZDARMA

Dovolte mi přivítat Vás v poradně zdarma. Můžete zde psát dotazy týkající se vašich problémů, ať už se týkají oblasti vztahů nebo zdraví.

Po kliknutí na tlačítko nový dotaz vyplňte krátký dotazník, především váš e-mail a datum narození. Odpověď najdete zde v poradně a současně ji obdržíte na e-mail.

Odpovědi zde budou stručnější, než vám nabízím v placených rozborech, protože ty jsou časově náročnější. Přesto věřím, že vám pomůžou.♥

Suché oko

8. 7. 2019 - 15:46 - Zdeňka

Dobrý den má milá Leničko
Můj příběh je snad na knihu,než bych vám ho pověděla tak tu budeme dlouho.
Tak to zkrátím.Mam 3 děti,první dvě jsou z manželství,žiji se svými rodiči se kterými bych řekla mám velké pouto,nedokážu žít asi svůj život.
Rozvedli jsme se a já potkala za čas jiného může se kterým jsem měla ještě syna.Bohuzel ten nás opustil,když malému byl 1 rok.
Nemohla jsem se s tím vyrovnat a bojím se říct že jsem se ještě nevyrovnala ,ale potkala jsem nového partnera který miluje mě i mé děti.
on má dceru,kterou vychovávala její matka,bohužel začala brát drogy a dcera žila u babičky a dědečka.Jak jsem to zjistila,trvala jsem na tom aby přítel si vzal dceru do péče a on to udělal.od té doby jeho dcera bydlí u mě v rodinném domě mých rodičů,i kdyz odděleně v 2plus 1 a já mám děti 4.
Z počátku jsem chtěla zachránit svět a lidi v něm.
Jenže přicházejí různé potíže,starosti i to,jak je dcera přítele poznamenána tím co si nese a já ač se snažím jak můžu už nemohu.Nemám sílu spasit svět mám své děti.
A do toho mám potíže s očima,mám syndrom suchého oka a jsem z toho nešťastná nevím co s tím,aby mi bylo lépe.
Proto se obracím na vás Leni,zda mi můžete otevřít cestu k sobě samé.
Mám vás moc ráda.

Milá Zdeničko, váš dotaz by stál za podrobnější rozbor, pokud budete mít zájem, ráda vypracuji. „Miluj bližního svého jako sebe samého, píše se v bibli“, vy ale zapomínáte na tu druhou část. Každý z nás tady přišel kvůli sobě, a měl by být sám pro sebe nejdůležitější, mít sám sebe na 1. místě a nesnažit se všechny spasit a zachránit na úkor sebe. Tohle není správný postoj obětovat svůj život, svou radost a vyčerpat se ze zásob, zničit sama sebe pro druhé. Proto jste tady na zemi nepřišla, mát…

Celá odpověď →

Vztah

8. 7. 2019 - 15:04 - Eva

Dobrý den, chtěla bych poradit jsem s přítelem pár měsíců a vídáme se zhruba 1krat za 2 týdny, on bydlí 80 km odemne a nemá na mě čas. Čas má spíše po práci a strávený víkend spolu vůbec nevychazi, jelikož má své aktivity. Brigády, kamarády atd. Já to dokážu pochopit ale na druhou stranu si říkám že pokud mě miluje tak že si čas udělá třeba ne teď ale naplánovat si víkend že za měsíc chci být s přítelkyní by nemel byt problém ne? Co mám prosím v takovém vztahu dělat, mluvili jsme o tom a tváří se že mu to také vadí ale nic s tím nedělá, jsem ve věku kdy bych chtěla mít rodinu a přítele po boku.

Dobrý den, pokud jsme zamilovaní a zvlášť v počátku vztahu, přirozeně toužíme s tím druhým být co nejčastěji. Samozřejmě je to obtížné, pokud vás dělí velká vzdálenost a každý potřebuje čas jen pro sebe a své aktivity, ale určitě byste neměla být až někde na posledním místě. V minulém dotazu jste se ptala, co to znamená, že váš partner o vás mluví před ostatními jako o kamarádce, a ani rodině neřekne, že jste přítelkyně…možná bere váš vztah úplně jinak než vy, volněji, nezávazněji, až když …

Celá odpověď →

prostata

8. 7. 2019 - 14:42 - Milan

Mám zvětšenou prostatu, nechodím v noci močit, ale není to jako dříve a mám tlaky v močovém měchýři a obávám se zda mě to ohrožuje život. Je to vážné?

Dobrý den, určitě je to pro vás signál, začít se o prostatu starat, protože díky potížím s prostatou může docházet k přetížení ledvin. Doporučila bych vám vyčistit močové ústrojí zásadotvornými bylinami Green Health – vojtěška, dávkování 2-2-2 10 min před jídlem (pokud neberete léky na ředění krve!! pak Liquid Chlorophyll), obsahuje i minerální látky nutné pro zlepšení funkce prostaty.

Chelated Zinc – přírodní zinek v chelátové vazbě, tělo ho dokáže správně vstřebat, problémy s prostatou j…

Celá odpověď →

Vztah

4. 7. 2019 - 08:37 - Petra

Dobrý den, 5,5 roku žiji s přítelem.Oba máme partnery z minulých manželství.Děti jsou dospělé.Každý jedno vnouče.V mém případě jsou děti i bývalý manžel více samostatné,žijí vlastním životem.Přítel (vitálních 60 let) se nyní vrátil k manželce.On je založený,že potřebuje mít vše pod konrolou,řídit celý svět,rodinu,děti.Je workoholik.Je to hodný člověk,pracovitý,velmi pragmaticky založený.Má spoustu práce ve firmě i v soukr. aktivitách.Manželka mého přítele je dost nesamostatná, celý život na něm závislá.Do vztahu se mnou šel přítel s tím,že právě toto vše chce změnit a začne žít “jinak”.To se však asi ukázalo jako nereálné.Přítel lítá z jednoho do druhého,od jedné k druhé.Přítel by rád se mnou udržoval vztah,který mu bude vyhovat.To vyžaduje i směrem ke své manželce.Já však nechci,aby jí podváděl,připadá mi to už nemorální.Ona s tím má samozřejmě problém (po jeho odchodu brala atidepresiva,trvalo ji rok a půl než se z toho dostala).Za dobu vztahu jsem byla ochotná dost tolerovat,ale asi to nemělo valný význam.Vztah jsem nyní ukončila,přítel má však tendence vztah udržovat.Možná mi chce pomoci,abych to lépe přijala.Jsem v porozchodovém období.Poprvé v životě podpírám sebe samu.Jak s ním mám dále komunikovat?Jeho otec ve vztahu ke své manželce vedl obdobný styl,žije tak i jeho bratr.Moc vám děkuji.

Dobrý den, vy jste energie 8 Země, ta je dost zatvrzelá ve svých postojích a názorech, lpí na svém názoru a neradi si nechávají radit. Je to ta nejsvobodnější energií, nesnášíte omezování a zákazy. Tito lidé jsou nejvíce nezávislí, ve všem si vystačí sami, potřebují naprostou svobodu, nikým se nedají vlastnit. Navíc máte 2 silné mužské roviny – Rovinu odhodlání a Rovinu dovednosti, a jen jedno sudé číslo, tedy obrovské množství aktivní, silné energie, kterou potřebujete správně ventilovat, ji…

Celá odpověď →

Bolest a otoky kolem kotníků

1. 7. 2019 - 12:08 - Petr

Dobrý večer,
předloni jsem jsi v létě v autě pouštěl klimatizaci na nohy a od té doby mám bolesti kolem kotníků ,která střílí do palců a bolest šlachy na vnitřní hraně chodidla.Bolest je hlavně v zimě,podchlazení a při delší procházce,v létě i v termálních lázních mi bolesti ustupují.Chodil jsem na tčm,byla mi dg nahromaděná lymfa kolem kotníků,otoky vymizely,bolesti jsou mírnější,ale stále přetrvávají.A ještě jeden problém mě trápí vnější hemeroidy,pálení,svědění,občas mírné krvácení.
Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Dobrý den, zeptám se jinak: Co se stalo předloni v létě?? Co jste řešil nebo kde jste cítil, že byste měl řešit?  Není náhoda, že si něčím “přivodíme” nějaké problémy, je to často jen urychlení toho, co máme řešit (a nechceme). Kotníky jsou kontrolkou pohlavních orgánů, určitě so souvisí se sexualitou, palec představuje hlavu, šlachy patří do okruhu játra, žlučník, tedy jsou o zatuhlosti v přístupu, postojích a názorech. Pokud se problémy zhoršují chladem, někde v oblasti vztahů potřebujete p…

Celá odpověď →

železo

1. 7. 2019 - 11:23 - Lenka

Hezký dobrý den, chtěla jsem se zeptat,co je příčinou z duchovního hlediska člověka,který může trpět nedostkem železa ? (anémie)
Jsem osm měsíců po porod – třetí dítě.(Všichni kluci),i když jsem si tolik přála holčičku.Již během těhotenství doporučeno užívání železa,následně i po porodu až doposud. Po kontrolních odběrech krve,výrazné zlepšení. Nic méně stále doporučeno doplňování železa. Nutno přiznat,že se cítím mnohem lépe,když železo užívám. V opačném případě se cítím slabá,vyčerpaná,unavená,bez chuti do života,těžce se mi i dýchá. Cítím se utrápená. Jako by mi včely uletěly.Bez smyslu života. O astrologii devíti planet něco vím.Jsem nyní se stávajícím partnerem ve vztahu ( druhý vztah – dva roky ),kdy on je mi učitelem a já žákem. Jsem osmička Země,on dřevo. A vnímám náš vztah jako velmi složitý. Zátěžový,až příliš. Já jsem ryba,on panna. Dusím se.Nutno ještě dodat,že tímto zdravotním problémem trpím s příchodem tohoto druhého vztahu.Děkuji za odpověď a radu co změnit ve svém stávajícím životě.

Dobrý den, četla jste tento článek? https://lenkakrupova.cz/jak-se-zbavit-anemie/ Stručně řečeno, přemýšlejte, co vám brání v radosti? Hodně povinnosti, nedostatek svobody, nedostatek seberealizace, koníčky, čas jen pro sebe (osmička země), problémy ve vztahu? Vy jste 8 Země, tedy vaším úkolem je přijmout a strávit věci, které k vám přichází jako důležité, pro vaši školu života, posun, abyste mohla trénovat, to co jste si jako duše vybrala. Je třeba učit se přijmout situace s tím, že i když z…

Celá odpověď →

KOLENO A PALEC

28. 6. 2019 - 12:38 - Dana

Vážená paní Krůpová,
obracím se na vás s prosbou o radu. Již několik let se potýkám s bolestí pravého kolene, cca v 17 letech jsem měla úraz, následovala několikrát punkce, sádra, klid. Ale koleno od té doby pořád zlobí. Při zátěži otéká, pomohlo ledování, poslední dobou, ale natéká i při stání, tvoří se nejprve boule z vnější strany nad kolenem a postupně oteče celé koleno. Také poslední 2-3 roky pozoruji celkový otok pravé nohy…..
Dále mě velmi obtěžuje jakýsi útvar na prvním článku palce levé nohy. Již byl chirurgicky 3x odstraněn, bezúspěšně, 2x posláno na histologické vyšetření, pokaždé s jiným výsledkem. Venozní hemangiom a mukozní cysta…..
Po odstranění a zahojení, útvar okamžitě roste…ještě s větší intenzitou.
Již i pan doktor na chirurgii si neví rady.
Prosím, co mi tělo říká, kde je potřeba zapracovat a změnit vnitřní nastavení?
Děkuji a přeji krásné léto.
D.T.

Dobrý den, pokud už se problém zhmotní a zobrazí na těle, jen samotné uvědomění nestačí, je potřeba podpořit a léčit tělo přírodně, a pracovat na všech třech úrovních, tělo, duše a mysl.

Kolena jsou kontrolkou ledvin, problémy s koleny zobrazují problémy ve vztazích. (pravé s mužem -partner, otec, syn) Jsou symbolem pokory k muži, možná nejste schopná přijmout to, jaký je – vnější strana kolene souvisí se slinivkou a žaludkem, tedy jak jste na tom se schopností to, co k vám přichází přijmo…

Celá odpověď →

Zánět močového měchýře

27. 6. 2019 - 11:19 - V.V.

Dobrý den, hned po prvním styku s novým partnerem jsem začala trpět na záněty močového měchýře, několikrát jsem měla i antibiotika. Bolesti se mi vracely vždy jen v souvislosti při styku s ním. Pak jsem zjistila, že jsem nebyla jediná jeho partnerka. Ostatní prý ale tyto problémy neměly. Také jsem musela na konizaci děložního čípku. S dřívějším partnerem se mi to nikdy nestalo, i když to byl manžel, ke kterému jsem nic necítila a styk jsem s ním měla z povinnosti. Nyní nemám žádného sexuálního partnera a močový měchýř mě netrápí. Cítím se ale sama a nejsem šťastná. Vysvětlíte mi prosím, co se to s emnou dělo? Děkuji.

Dobrý den, jste energie 7 Kov a vaším úkolem je učit se odpouštět, zřejmě v tomto směru nemáte vše dořešené a máte v sobě uložené nějaké křivdy, ublížení z předešlých vztahů, potlačené emoce hněvu,  a tak vaše tělo reaguje a sjednává nápravné mechanismy, protože základ vašich potíží je ve vztazích. Na což ukazují i problémy s děložním čípkem, pro vás je to upozornění, že nežijete své ženské výzvy,  což souvisí s vašimi silnými energiemi – jen 1 sudé číslo, silná mužská Rovina odhodlání, tedy …

Celá odpověď →

Gynekologické potíže

26. 6. 2019 - 18:38 - Marie

Dobrý den, už roky trpím častými gynekol.mykozami a krvacením mezi menstruací. Proto pred nedavnem jsem podstoupila gyn.operaci, kdy mi odstranili dělohu. Také často trpím bolestmi zad v kříži, které vystřelují do dolních končetin. Krční páteř je také v nepořádku, ale bolesti mám pouze v levém rameni a ruce. Prosím o radu.
Děkuji

Dobrý den, přečtěte si článek ,co nám ukazují ženské nemoci, určitě se tam najdete. Hysterektomie je často naprosto zbytečná operace a zásah do organismu ženy, pokud není indikací karcinom dělohy nebo nezvládnuté poporodní krvácení, a jsou časté následné potíže s zadržením moči a inkontinencí nebo dřívější menopauza.

Vy jste energie 3 Dřevo, vaším úkolem je učit se toleranci s druhými lidmi, být spokojená s tím, co máte. Problémy s páteří ukazují na tvrdohlavost a neústupnost, zatvrzelost …

Celá odpověď →

Výtok

19. 6. 2019 - 14:49 - Jana

Dobrý den, vždy v létě po vykoupání v bazénu trpím výtokem a svěděním. Rada používat tampón bohužel nezabírá z důvodu toho, že od porodu mám s tampóny problém nedrží mi. Přes zimní měsíce tím netrpím,ale je pravda, že do krytého bazénu nejezdím jen málo a vaně se též vyhýbám . A ještě aby toho nebylo málo udělala se mi na jedné noze na chodidle vyrážka začíná to začervenám svěděním vypadá to jako štípanec a pak se z toho udělá vřídek . Dle lékařky projev lupénky. Předem velice děkuji za radu.

Dobrý den, pokud tělo není překyselené a sliznice jsou osídleny přátelskými bakteriemi, žádný zánět ani výtok nedostanete. Lupénka je problém jater, protože kůže je zástupný orgán jater, ne náhodou jste energie 3 Dřevo, tedy játra a žlučník jsou vaše nejdůležitější životní orgány, na kterých se zobrazuje to, jak zvládáte svůj životní úkol – učit se být spokojená se vším, co mám, tolerovat druhé lidi a pracovat s agresivitou, nespokojeností. U lupénky je třeba řešit nejen játra, ale i čistit a…

Celá odpověď →