Proč nemáme výsledky, i když se rozhodneme něco změnit

Pokud chceme změnit nějaké vnější podmínky, musíme současně změnit i ty vnitřní.

A je pravdou, že většina lidí se snaží změnit jen to vnější. Pokud ale současně svou práci „venku“ nedoprovází změna myšlení a přesvědčení, pak naše výsledky budou jen dočasné nebo žádné.

Jako příklad si uvedeme třeba časté ženské téma – problémy s nadváhou. Dejme tomu, že jste něco přibrala, necítíte se v tom příjemně a rozhodnete se to změnit.

  • Upravíte stravování.
  • Začnete se více hýbat.
  • Přidáte cvičení.

Pochybnosti

Jenže výsledky nejsou hned vidět, protože ty kila jste taky nepřibrala za měsíc. A tak, i když si přejete mít svou ideální váhu, cítit se hezky v těch nových šatech nebo konečně si zase zapnout ty super džíny, začnete pochybovat o tom, že to bude fungovat. Tedy zvlášť pokud jste měla už podobné nepovedené pokusy.

Přesvědčení a zkušenosti jiných

A pokud si nebude hlídat své myšlenky a pojedete dál na autopilota, vytáhnete si ze své mysli i přesvědčení a zkušenosti jiných. „Jitce se to taky nepovedlo. Maruška říkala, že s tím nic nenadělám, že je to genetika…..“

A tak ve vaší mysli budou kolovat myšlenky:

  • Zhubnu, a pak stejně zase přiberu. Je těžké udržet si váhu. Vždycky jsem měla špeky. Nikdy nezhubnu. Nemám vůli. To bude tím věkem.

Pokud se těmito myšlenkami budete zabývat opakovaně a budou vašimi převládajícími myšlenkami, stanou se vaším přesvědčením. Budete tak programovat své podvědomí vlastně proti tomu, co si přejte. Divné, že?

Naše podvědomí totiž nerozlišuje, jestli je vaše myšlenka správná nebo v souladu s tím, co si přejete. Jen přijímá, co ji vědomá mysl předkládá.

Měla jsem pravdu, nefunguje to!

No, a tak ty kila nepůjdou dolů. I když se snažíte a potíte se v posilovně. Budou se vás držet jako klíště, protože to blokujete v hlavě. A možná to po pár týdnech otráveně vzdáte. Vrátíte se na gauč k seriálu a čokošce. Naštvaná na sebe i na celý svět.

Hledání výmluv a ospravedlnění

Ve snaze zlepšit svůj pocit se budete snažit najít výmluvu nebo ospravedlnění. Kdo by se chtěl cítit špatně, že?

  • Že je to dědičné a máte to po mamince. Že za to může ta zatracená štítná žláza. Ten přechod. Ten stres. Že máte blbé, sedavé zaměstnání. Nebo naopak jste celý den na nohou. Tak jak máte dodržovat jídelníček a ještě k tomu cvičit atd.

Budete hledat ty vnější okolnosti, které vám brání žít život, jaký si přejete. A takové myšlenky vám berou sílu. Stahují vás od toho, co si vlastně přejete.

Tímto přístupem si vlastně podřezáváte větev, protože se cítíte jako oběť okolností. Ta, co nic nemůže změnit.

Takže, na co bychom při změně neměli zapomínat?

Bez té vnější změny – úpravy jídelníčku, přidání pohybu, to patrně nepůjde. Nebo alespoň já neznám nikoho, kdo by to zvládl jen sílou své mysli. Ale můžete tomu výrazně pomoct.

Pokud změníte své myšlenky, budete hledat ty silné myšlenky s vírou, že to zvládnete a budete svou mysl udržovat v očekávání toho nejlepšího, bude vás to posilovat a motivovat udělat vše pro to v tom vnějším světě, aby se to stalo vaší skutečností. 

Už víte, co nechcete

Takže, vadí vám, že máte nějaké to kilo navíc? Že si nemůžete koupit to, co se vám líbí, protože ve vaší velikosti to prostě není? Nebo to nevypadá tak dobře? Nepřipadáte si přitažlivá? Štvou vás ty vaše špíčky nebo špeky? Nadváha vás omezuje v pohybu? Dříve se unavíte? Vaše fyzička není nejlepší? Ano?

Super, gratuluju, takže už přesně víte, CO NECHCETE!

Ale víte taky, co chcete?

Hmm. Zdá se vám to jako hloupost? Jasněže to přece víte? Úpřímně, není to ale tak, že spíše přemýšlíte nad výše zmíněnými myšlenkami? Nezaměřujete svou pozornost spíše na to, co vlastně vůbec, ale vůbec nechcete?

  • Kam směřuje naše pozornost, tam jde energie. Svou pozorností to vlastně živíte. Posilujete to. Stáváte se tím.
  • A jak se cítíte, když přemýšlíte nad těmito myšlenkami? Nespokojenost, naštvanost, lítost, frustrace…prostě nic moc pocity, že? Svou pozorností na to, co nechcete, ale přitahujete ještě více takových pocitů. A cítíte se pak ještě hůř.

Tahle cesta rozhodně nevede k tomu, co chcete. Tak s tím přestaňte, prosím.

Vezměte tužku a papír a sepište si, co opravdu chcete. Jak se chcete cítít? Ať to máte černé na bílém, nejen ve své hlavě.

  • Chcete se ve svém těle zase cítit příjemně? Být fyzicky v kondici? Být pružnější, ohebnější? Mít pevnější svaly? Cítit se přitažlivá? Obléct si zase ty staré džíny, které vám dřív tak slušely? Koupit si ty krásné šaty, které jste viděla ve vitríně?

Důvodů můžete mít spoustu. Klidně se rozepište, nikdo to nebude číst.

Nová realita

Svůj seznam si někde uložte. Vracejte se k  němu. Doplňujte ho. Představujte si sama sebe v té nové realitě.

  • Že už to máte. Že už to žijete. Že už se tak cítíte.
  • Představujte si, jak se cítíte v těch krásných nových šatech. Jakou máte skvělou fyzičku. Jak snadno a s lehkostí jdete do kopce. Jak vám to sluší.
  • Dívejte se na své nové já. Prožívejte pocity, jaké byste cítila, kdyby se to už stalo. Jaké by to bylo? Byla byste šťastná? Komu byste to řekla? Jak byste to řekla? Zkuste se do toho vžít.
  • Vracejte se k těmto obrazům co možná nejčastěji!

Když se totiž soustředíte na to, co si přejete, budete si vytvářet ve své mysli obraz, že už to prožíváte a bude vás to posilovat na vaší cestě. A co víc, začne vás to bavit a prostě to nevzdáte.

Mentálně posilujete změny vnější.

Pravda, někdy je to větší fuška udržet své myšlenky, než cvičit břišáky. :-) Ale vy to určitě zvládnete!

P.S. Možná nadváha není vaše téma, ale máte problémy v jiné oblasti. Rozhodla jste se pro změnu.

Paráda! Tak podpořte svou vnější změnu, změnou uvnitř. Určitě se výsledky dostaví snadněji. A pokud potřebujete někoho, kdo vás podrží, jsem tady pro vás, objednejte se na konzultaci.

Budu se na vás těšit! Společně to dáme.♥

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře