PROČ CALIVITA?

Doplňky stravy CaliVita splňují ta nejnáročnější kritéria

 • jsou kvalitní
 • jsou vysoce vstřebatelné
 • obsahují aktivní látky pouze z přírodních zdrojů
 • jsou synergické (jejich složky se vzájemně podporují)
 • jsou s prodlouženým vstřebáváním
 • jsou bez vedlejších účinků
 • jsou vyráběné s ohledem na životní prostředí
 • Produkty se vyrábějí ve Spojených státech amerických pod dohledem Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) pomocí nejnovější technologie a výhradně s použitím přírodních surovin. Neobsahují cukr, sůl, konzervační látky a umělá barviva. CaliVita International poskytuje 100 procentní záruku na kvalitu vlastních výrobků.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY:

Jak se mohu ujistit, že doplňky výživy CaliVita jsou opravdu vysoce kvalitní produkty?

CaliVita je již více než 20 let nepřetržitě přítomna na trhu s doplňky výživy. Skvělá kvalita je jedním ze základních kamenů obchodní politiky, jejíž úspěch dnes podporují miliony spokojených zákazníků ve více než 30 zemích.

Výroba přípravků vyhovuje nejpřísnějším předpisům a jejich distribuce je v několika zemích předmětem registrace nebo souhlasu. Tyto procesy rovněž zahrnují přísné laboratorní pokusy prováděné na několika místech a jsou podrobovány častým kontrolám kvality, které provádějí nezávislé laboratoře. CaliVita kromě toho převzala 100%-ní záruku na kvalitu produktů.

Jsou doplňky výživy CaliVita přírodního původu?

Během výroby doplňků výživy se snaží používat přírodní látky tam, kde je to technologicky možné, a ve stoupajícím rozsahu používá a aplikuje účinné látky rostlinného původu pocházející z organického zemědělství. Například v produktech s vitaminem C (C Plus, C 500, C 300, C 1000 Plus, Liquid C, Lion Kids C) používá vitamin C z citrusů.

Kromě novinek, které jsou založeny na výsledcích nejnovějších výzkumů, také s oblibou používá byliny, které byly stovky let prověřovány v tradiční medicíně.

Co znamená technologie postupného uvolňování?

Je to technologie, která slouží k ochraně vysokých dávek vitaminů rozpustných ve vodě a která zajišťuje, že se účinné látky postupně v tabletě rozpouštějí, a tak je může organismus využívat až po 12 hodin. Toho je dosaženo smícháním účinných látek (např. vitaminu C) se speciální ochrannou substancí a v důsledku toho se vitamin C postupně vstřebává ve střevech a jak se dostává do krevního oběhu, postupně účinkuje.

Proč je rozdíl mezi dávkami a účinnými látkami na místních a originálních etiketách?

Na etiketě musí být látky popsány v příslušném jazyce v souladu se zákonnými předpisy, které platí v místě jejich obchodování, což se může od původního lišit.

Doporučené denní dávky se mohou odlišovat od doporučených denních dávek na původní etiketě v angličtině tak, jak je to stanoveno příslušným úřadem v každé zemi. Proto se mohou doporučené dávky lišit nejen od anglické verze, ale také v různých zemích.

 Mohu konzumovat produkty CaliVita, když beru léky?

Doplňky výživy pomáhají zachovat zdraví a mohou účinně doplňovat léčbu předepsanou lékařem; ale v některých případech se mohou s léky vzájemně ovlivňovat.

Abyste předešli těmto problémům, přečtěte si prosím vždy etiketu produktu a poraďte se se svým lékařem, zvláště v následujících případech: těhotenství a kojení, chronické choroby, alergie, plánovaný operační zákrok, dlouhodobé užívání jakýchkoliv léků.

Kdy se doporučuje užívat doplňky výživy?

Většina doplňků výživy se užívá během jídla nebo po něm, protože v tomto případě jsou mnohem účinnější procesy trávení a vstřebávání a využití účinných látek je efektivnější. Pokud je potřebná odchylka od tohoto pravidla, bude vás o tom informovat etiketa na produktu.

Jaké dávky bych měl užívat?

Doporučená dávka na etiketě je v každém případě oficiálně doporučované denní množství, které by mělo být podáno z preventivních důvodů. Pokud účinné látky užíváte na určitý problém, možná potřebujete vyšší dávky, než jsou ty doporučené. V takových případech nebo když si nejste jisti optimálním množstvím, byste se rozhodně měli poradit se svým lékařem nebo se s důvěrou obrátit na lékaře CaliVita.

Celé nebo rozdrcené?

Tablety s postupným uvolňováním a kapsle se polykají celé, protože je tak zajištěno, že se účinné látky vstřebávají ve střevech postupně a že obal kapsle se rozpustí ve správné části trávicího systému.

Kapsle Evening Primrose Oil a Omega 3 concentrate s rybím olejem se mohou rozdělit a jejich tekutý obsah se dokonce může aplikovat zevně.

Co bychom měli zajistit, když konzumujeme doplňky výživy s obsahem vlákniny?

Doplňky výživy s obsahem vlákniny se musí užívat s hojným množství tekutin.

Vláknina v těchto přípravcích může vázat jiné účinné látky, takže se musí podávat nejméně dvě hodiny od jiných přípravků a léků.

Dokdy musí být produkty po otevření spotřebovány?

Každý doplněk má na obalu vyznačeno doporučované skladování a datum exspirace. Tablety a kapsle se musí skladovat v originálním obalu, pečlivě uzavřené, na chladném, temném a suchém místě!

Tekuté produkty se mohou používat během 30-45 dnů po otevření, pokud jsou skladovány v ledničce. Nekonzumujte tekuté produkty, pokud je jejich chuť neobvyklá nebo je na nich neobvyklé něco jiného!

 Jaký je zdroj želatiny použité v kapslích?

CaliVita používá želatinové kapsle, které jsou živočišného původu (z prasat), ale jen v minimálním množství, které vyžaduje  technologie.

 Co bychom měli vědět o pomocných látkách a nosičích účinných látek?

Jsou to neaktivní látky, které mají mnoho různých funkcí. Bez nich by se např. tableta rozpadla, snadno by se lámala nebo by se žvýkací tablety nedaly žvýkat. Jiné takové látky pomáhají předcházet změnám náplně v kapslích. Pomocné látky a nosiče účinných látek používané v našich přípravcích odpovídají jak americkým, tak evropským předpisům. To je také důležitá součást schválení a zákonné distribuce našich produktů. Přesto se tam, kde nám to technologie odvolí, snažíme volit přírodní alternativy pomocných látek.

To je důvodem, proč panenský olivový olej (extra virgine) slouží jako nosič v oleji z dobromysli (oregano). Jako pomocné látky nevyužíváme umělá barviv, umělá aromata a zesilovače chuti. Kdekoliv je to možné, omezujeme povlak našich tablet na farmaceutický vosk. Barva obsahu našich tablet a kapslí se může přirozeně postupem času mírně měnit, protože je nebarvíme uměle, aby vypadaly všechny stejně.

Povrch některých našich produktů (např. Vein ProteX, Spirulina Chlorella PLUS) je přibarven přírodními barvivy (chlorofyl), aby byla zajištěna stejná kvalita během celé doby spotřeby.

 

V ČEM JSOU JEDINEČNÉ

Vitamín C
• Je výhradně z přírodních zdrojů (šípek, rybíz, paprika)
• 1000 mg/1tbl. - tato dávka denně je bezpečná a prospěšná
• Má prodloužené vstřebávání - účinná látka je obsažena v těle až 20 hodin, tělo ji vstřebává podle toho, jaká je jeho momentální potřeba. Nezaměňovat za na našem trhu dostupné vitamíny C s prodlouženým uvolňováním - to je úplně něco jiného. Účinná látka se v těle postupně uvolňuje, jak jí bylo ve výrobě zadáno, bez ohledu na to, jestli tělo momentálně tento vitamín potřebuje. Když se uvolněný vitamín nespotřebuje ihned, odchází do moči a ven z těla.

Skupina vitamínů B (Stres Management B komplex)
• Mají rovněž prodloužené vstřebávání, kromě toho jsou vitamíny skupiny B obsaženy v takovém množství, že mají sinergický účinek (podporují se).
• Mezi lidmi, hlavně ženami, je rozšířen názor, že po vitamínu B se tloustne. Není to tak, pouze vitamín B12 podporuje chuť k jídlu. Kromě toho obsahuje Stres B komplex firmy CV skupinu tzv. lipotropních látek (tuky spalující látky - cholin a inozitol).
• Pro dokonalé vstřebání vitamínu B a pro účinnější využití obsahují tablety Stres B komplexu firmy CV také hořčík.

Beta Carotene
• Vyrobený z mrkve, neobsahuje přidaná chemická barviva jako jiné na našem trhu. Ani nemusí, obsahuje totiž dostatečné množství účinné látky, tedy je dost červený sám. Přidané chemické barvivo účinek snížuje. 

Vitamín E
• Je vyroben z pšeničných klíčků.

Multivitamíny podle krevních skupin
• Firma CV International v r.1998 jako první na našem trhu vydala knihu amerického lékaře Dr.Petera D´Adama Výživa a krevní skupiny a podle tohoto přístupu dodává i potravní doplňky - multivitamíny podle krevních skupin (Vitaly). Jsou to stále na našem trhu jediné doplňky, které respektují rozdílnost ve stravování lidí dle krevní skupiny. Také obsah účinných látek je jedinečný - v 1 tabletě je obsaženo 38 - 42 účinných látek, vhodných právě pro tu kterou krevní skupinu. Tvoří komplex vitamínů, minerálů a výtažků z různých rostlin podle potřeby krevní skupiny.

Gingko Biloba
• V potravním doplňku  QProtect je jeho množství opět bezkonkurenční - celých 50 mg, jeho účinek je ještě posílen Beta Carotenem, vitaminem C, vitaminem E a Selenem.

Minerální látky
• Vědecky je dokázáno, že tělo vstřebává a využije pouze minerální látky tzv. tělu vlastní, t.j. v organické podobě. Tuto formu má chelátová vazba. Firma CV nabízí jak samostatné minerální látky a stopové prvky, tak v komplexu multivitaminu pouze v chelátových vazbách (Chela - z řeckého slova klepeto. Minerály jsou sevřeny v aminokyselinách a tělo je při metabolismu vstřebá průměrně z 80%.). Na našem trhu zle koupit většinou pouze anorganické minerální látky a stopové prvky - jejich využitelnost je 8 - 20%. Navíc k odbourání nevstřebaných zbytků tělo musí ve větší míře využít svých dobrých zásob. 
• Např. K odbourání chemického vápníku a navíc šumivého tělo potřebuje svůj vápník, který si vytáhne z kostí. Takže výsledek je jasný. Takový vápník nás spíše odvápní než zavápní. Při dlouhodobém používání šumivého nebo jiného anorganického vápníku hrozí ledvinové kameny a zavápněné cévy v ramenních kloubech i jinde.

Enzymy
• Jsou látky, které jsou hlavními činiteli při trávení potravy, tedy zkvalitňují trávení, urychlují a posilují metabolismus a tím všechny potřebné procesy v těle. Na našem trhu je řada enzymů, z nichž reklama udělala „zázračné přípravky“ na nemoci všeho druhu od kloubních potíží až po rakovinu. 
• Firma CV nabízí tři druhy enzymů: 
  1. Meal Time - pomáhá trávit bílkoviny v žaludku
  2. Digest Ease - enzymy na trávení všech složek potravy - cukry, tuky, bílkoviny
  3. Digestive Enzymes - je posílen enzymem slinivky břišní
• Při správném dávkování a době užívání mají tyto enzymy stejný, ba dokonce lepší účinek nejen na trávení, ale i na všechny životní procesy, jak se uvádí v reklamách na jiné enzymy. Ale vyjdou nás levněji, navíc jsou rostlinného původu a ne živočišného, jako všechny enzymy v lékárnách.

Coenzym Q 10
• CV nabízí unikátní přípravek C Q 10, na našem trhu jedinečný.
• Na našem trhu je mnoho firem, které nabízejí tento výrobek nezbytný pro život všech buněk našeho organismu, ale jen CV NEVYUŽÍVÁ živočišných vnitřností z jatek, především hovězí srdce. CV používá pro výrobu koenzymu surovinu, která se pěstuje v Japonsku a jsou to mladé listy speciálního druhu tabáku. Je tedy rostlinného původu. 
• Navíc koenzym Q 10 je nestálý k žaludečním šťávám, vstřebává se až ve dvanácterníku. Pokud tedy tabletka přípravku není opatřena speciálním obalem, tedy není ve formě kapsle, znehodnotí se zcela v žaludku působením žaludečních kyselin a využití ve dvanácterníku je mizivé.
• Nejúčinnější a 100% využití poskytuje jedinečný a jediný výrobek CV Lozenges Coenzym Q 10. Vložením a rozpuštěním pod jazykem je zajištěno nejen 100% vstřebání, ale i okamžité a rychlé proniknutí do krve a s ní ke všem orgánovým strukturám jako buněčná energie. 
• Příliš se neví to, že koenzym Q 10 si náš organismus v játrech vytváří přibližně jen do 30 let. Pak už ho jen spotřebovává. Klesne-li hladina koenzymu Q 10 v těle o 25%, je zdraví člověka vážně ohroženo. Největší spotřebu koenzymu Q10 má srdce, proto je pro tzv. kardiaky nezbytný a nejen pro ně.

Výtažky z bylin
• Známé je rčení: „Není bylinka, aby na něco nebyla“. Jde jen o to, správně vybrat. Důležité je zase množství účinných látek. V bylinném čaji je jich nejméně, ale to neznamená, že čaje nebudeme pít. Více účinných látek je v alkoholových tinkturách, protože alkohol dokáže vylouhovat více látek než horká voda. Nejvíce účinných látek je ale v doplňcích, pokud se získají dokonalejšími, ale nechemickými metodami z jednotlivých rostlin nebo skupin rostlin.

Lecithin - výtažek ze sóji
• Je snad nejznámější a nejkupovanější doplněk stravy. Pomáhá na klouby, vlasy, nehty, cévy atd. Ale není lecitin jako lecitin. Kvalita lecitinu se ale rozlišuje podle množství účinných fosfátových látek: cholinu a inozitolu. To, že je na etiketě uvedeno 1000 nebo 1200 mg lecitinu ještě nic neříká. Zkusme ale na etiketě najít složení - kolik mg cholinu a inozitolu 1 tobolka lecitinu obsahuje. Mnozí výrobci to vůbec neuvádějí.
• Nejsilnější a tedy nejúčinnější lecitin, který najdete na našem trhu je lecitin firmy CV - obsahuje až 40% účinných látek. Běžně na trhu dostaneme 8 - 10%, a jak už jsme řekli, některé firmy neuvádějí obsah účinných látek raději vůbec.

Pupalkový olej
• Vynikající na kožní problémy, gynekologické potíže i prevence rakoviny prsu.
Obsahuje dvě nenasycené mastné kyseliny: cis-linolenová a gama-linolenová. Běžně v prodeji jsou tobolky s obsahem 500 mg pupalkového oleje, ale jenom firma CV má obsah účinných látek více než 80%.

Rozhodnete-li se pro správnou cestu - podporu zdraví přírodními potravními doplňky, nekupujte náhodně, na zkoušku, ani podle reklamy. Světové zdravotnické organizace uvedla, že běžný Evropan má denní deficit v příjmu životně důležitých látek 50% ve vitamínech a 60% v minerálech a stopových prvcích !!! Chce to čas a systém, aby se finance vydané ať na prevenci či na uzdravení nepromrhaly.

Zpracovala: Mgr. Miroslava Haršániová

Použité zdroje:
Lékařské přednášky
MUDr. V. Jordán: Antioxidanty - zázračné zbraně
RNDr. P. Fořt: Potravní doplňky
Prof. MUDr. Janovec: Braňte své zdraví - jiné nemáte...
Časopisy pro členy spotřebitelské sítě CaliVita – CaliNews

 

PROČ UŽÍVAT DOPLŇKY STRAVY

Lidské tělo nám neustále dává signály, jestli dostává to, co potřebuje pro svou optimální činnost. Pokud vaše tělo nedostává odpovídající množství kvalitních doplňků výživy, ukáže se to na vaší kůži, vlasech, náladě, chování, svalech a mnoha dalšími způsoby. Věnujte těmto varovným signálům pozornost.

 • V dnešní době ovoce a zelenina - NEMOHOU obsahovat potřebné výživné látky, protože se sklízejí nedozrálé, uchovávají v chladicích boxech a nechávají se narychlo "dozrávat" v umělé atmosféře. Takže tam chybí vitamíny, minerály a stopové prvky vzaly.
 • Na druhou stranu se uměle "vyhánějí" kvůli co největším přírůstkům.
 • Z masa jatečních zvířat, jsme zanášeni hormony, antibiotiky a další chemií, chybí výživové látky, kvůli jejich nepřirozené stravě. Stresových faktory při jejich zabíjení, do masa vyplavují další toxické látky. 
 • Dnešní chemizací zemědělství obsahují pěstované rostliny kromě látek pro tělo nezbytných také velké množství látek, které mu škodí. Některé stopové prvky již v půdě nenajdete.
 • Díky špatnému ovzduší dopadají na pěstované rostliny kyselé deště, osvěcuje je nepříznivé UV záření.
 • Plodiny jsou během svého růstu nesčetněkrát chemicky ošetřovány proti různým škůdcům, plísním, atd. Ten zbytek vitamínů, které s rostlinami sníme, působí pouze jako antioxidant, snažící se chytat volné radikály, které vznikají díky tomu, že současně sníme i spoustu chemických látek.
 • Při průmyslové výrobě potravin dochází k jejich znehodnocování tím, že jsou znehodnocovány nebo odnímány výživné látky a jsou přidávány látky jiné, které se v původních potravinách vůbec nevyskytují. (Při výrobě mléka se z něj nejprve odčerpá všechen tuk, ve kterém jsou právě všechny vitamíny rozpuštěny, aby se do něj následně nalil např.řepkový olej, aby vzniklo mléko nízkotučné, polotučné,...)
 • My lidé žijeme v neustálém stressu a jsou na nás kladeny tak vysoké nároky, že strava zdaleka nepokrývá tyto potřeby. (Podle Světové zdravotnické organizace byla denní dávka vitamínu C pro Evropana v r.1950 70 mg, nyní je to 1500 mg!)

Každý si může vybrat, co se svým zdravím udělá. Pokud se ale rozhodnete pro potravní doplňky, pak nezapomeňte, že musí být čistě přírodní, bez barviv, chemických konzervantů a pojidel.

Minerály a stopové prvky musí být v tzv. chelátové formě. Vitaminy, které jsou rozpustné ve vodě (C, B, A), musí být ve formě tzv. plynulého vstřebávání (nikoliv uvolňování) a vitaminy rozpustné v tucích musí být v oleji (třeba v želatinové kapsli).