PROČ PRÁVĚ CALIVITA?

 • Už přes 20 let a více než 30 zemích nabízí CaliVita špičkové produkty, které vyhovují nejvyšším normám kvality.
 • V nabídce má více než 100 vysoce kvalitních produktů, které obsahují jedinečné komplexy bylin, vitaminy a minerály.
 • Při výrobě doplňků výživy se snaží o využívání přírodních surovin všude tam, kde je to z technologického hlediska možné. Využívá účinných rostlinných látek, které pocházejí z organického zemědělství.

Produkty se vyrábějí ve Spojených státech amerických pod dohledem Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) pomocí nejnovější technologie a výhradně s použitím přírodních surovin.

Neobsahují cukr, sůl, konzervační látky a umělá barviva. CaliVita International poskytuje 100 procentní záruku na kvalitu vlastních výrobků.

Doplňky stravy CaliVita splňují ta nejnáročnější kritéria:

 • jsou kvalitní
 • jsou vysoce vstřebatelné
 • obsahují aktivní látky pouze z přírodních zdrojů
 • jsou synergické (jejich složky se vzájemně podporují)
 • jsou s prodlouženým vstřebáváním
 • jsou bez vedlejších účinků
 • jsou vyráběné s ohledem na životní prostředí

V ČEM JSOU JEDINEČNÉ

Vitamín C

 • Je výhradně z přírodních zdrojů (citrusové plody)
 • Vybrat si můžete z více druhů: C1000, C 500, C 300, v tekuté formě nebo kousací tablety pro děti (chutnají jako lipo, neobsahuje cukr, příchuť je přírodní). 
 • Má prodloužené vstřebávání - účinná látka je obsažena v těle až 20 hodin, tělo ji vstřebává podle toho, jaká je jeho momentální potřeba.

Skupina vitamínů B 

 • Mají také prodloužené vstřebávání a vitamíny skupiny B jsou obsaženy v takovém množství, že mají sinergický účinek (podporují se).
 • Mezi lidmi je rozšířen názor, že po vitamínu B se tloustne. Není to tak, pouze vitamín B12 podporuje chuť k jídlu. Kromě toho obsahuje Stres Management B komplex tzv. lipotropní látky (tuky spalující látky - cholin a inozitol). 
 • Pro dokonalé vstřebání vitamínu B a pro účinnější využití obsahují tablety také hořčík.

Lecitin

 • Není lecitin jako lecitin! Kvalita lecitinu se rozlišuje podle množství účinných látek: cholinu a inozitolu. To, že je na etiketě uvedeno 1000 nebo 1200 mg lecitinu ještě nic neříká. Zkuste na etiketě najít složení - kolik mg cholinu a inozitolu 1 tobolka lecitinu obsahuje. Mnozí výrobci to vůbec neuvádějí.
 • Nejsilnější a tedy nejúčinnější lecitin, který najdete na našem trhu je lecitin firmy CV - obsahuje až 40% účinných látek. Běžně na trhu dostaneme 8 - 10%, některé firmy neuvádějí obsah účinných látek raději vůbec. 

Pupalkový olej

 • Obsahuje dvě nenasycené mastné kyseliny: cis-linolenová a gama-linolenová.
 • Obsah účinných látek v 500 mg je více než 80%.

Minerální látky

 • Vědecky je dokázáno, že tělo vstřebává a využije pouze minerální látky v organické podobě (tělu vlastní). Tuto formu má chelátová vazba.
 • Firma CV nabízí jak samostatné minerální látky a stopové prvky, tak v komplexu multivitaminu pouze v chelátových vazbách. (Minerály jsou sevřeny v aminokyselinách a tělo je při metabolismu vstřebá průměrně z 80%.). 

Ginkgo biloba

 • V potravním doplňku  QProtect je jeho množství opět bezkonkurenční - celých 50 mg, jeho účinek je ještě posílen Beta Carotenem, vitaminem C, vitaminem E a Selenem. V novém produkru GINKGO XC je obsaženo 90 mg výtažku z listu Ginkgo biloby.

Coenzym Q 10

 • CaliVita pro jeho výrobu jako jediná NEVYUŽÍVÁ živočišných vnitřností z jatek, ale mladé listy speciálního druhu tabáku z Japonska). Je tedy rostlinného původu.
 • Koenzym Q 10 je nestálý k žaludečním šťávám, vstřebává se až ve dvanácterníku. Pokud tedy tabletka přípravku není opatřena speciálním obalem ve formě kapsle, znehodnotí se zcela v žaludku působením žaludečních kyselin a využití ve dvanácterníku je mizivé.
 • Nejúčinnější a téměř 100% využití poskytuje jedinečný výrobek CV Lozenges Coenzym Q 10, který se rozpouší pod jazykem. Je tak zajištěno nejen 100% vstřebání, ale i okamžité proniknutí do krve a s ní ke všem orgánovým strukturám jako buněčná energie.

Beta Carotene

 • Vyrobený z mrkve, neobsahuje přidaná chemická barviva. Ani nemusí, obsahuje totiž dostatečné množství účinné látky, tedy je dost červený sám. Přidané chemické barvivo účinek snižuje. 

Multivitamíny 

 • Jedinečné doplňky na trhu - MULTIVITAMINY PODLE KREVNÍCH SKUPIN, které respektují rozdílnost ve stravování lidí dle krevní skupiny.
 • Také obsah účinných látek je jedinečný - v 1 tabletě je obsaženo 38 - 42 účinných látek, vhodných právě pro tu kterou krevní skupinu.
 • Tvoří ji komplex vitamínů, minerálů a výtažků z různých rostlin podle potřeby krevní skupiny.

Enzymy

 • Zkvalitňují trávení, urychlují a posilují metabolismus a tím všechny potřebné procesy v těle. Digestive Enzymes je komplexní produkt, obsahuje trávicí enzymy a účinné látky původem ze zeleniny, které přispívají k trávicím procesům.
  • obsahuje pankreatin – směs enzymů štěpících cukry, tuky a bílkoviny
  • pepsin – štěpí bílkoviny na jednotlivé aminokyseliny
  • betain – má stejnou funkci jako žaludeční kyselina
  • diastáza (amyláza) – štěpí škroby
  • papain – pomáhá trávit bílkoviny a rozrušuje strukturu masa
  • navíc obsahuje kurkumu a fenykl, které stimulují tělo k trávení a odstraňují plynatost a nepříjemné pocity v oblasti břicha

  Při správném dávkování a době užívání mají tyto enzymy stejný, ba dokonce lepší účinek nejen na trávení, ale i na všechny životní procesy, jak se uvádí v reklamách na jiné enzymy. Navíc jsou rostlinného původu a ne živočišného, jako všechny enzymy v lékárnách.

Zpracovala: Mgr. Miroslava Haršániová, Použité zdroje:
Lékařské přednášky
MUDr. V. Jordán: Antioxidanty - zázračné zbraně
RNDr. P. Fořt: Potravní doplňky
Prof. MUDr. Janovec: Braňte své zdraví - jiné nemáte...
Časopisy pro členy spotřebitelské sítě CaliVita – CaliNews

Pokud se rozhodnete pro podporu zdraví přírodními potravními doplňky, nekupujte náhodně, na zkoušku, ani podle reklamy.

Chce to čas a systém, aby se finance vydané, ať na prevenci či na uzdravení, nepromrhaly.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY O PRODUKTECH CALIVITA

Jak se mohu ujistit, že doplňky výživy CaliVita jsou opravdu vysoce kvalitní produkty?

CaliVita je již více než 20 let nepřetržitě přítomna na trhu s doplňky výživy. Skvělá kvalita je jedním ze základních kamenů obchodní politiky, jejíž úspěch dnes podporují miliony spokojených zákazníků ve více než 30 zemích. Výroba přípravků vyhovuje nejpřísnějším předpisům a jejich distribuce je v několika zemích předmětem registrace nebo souhlasu. Tyto procesy rovněž zahrnují přísné laboratorní pokusy prováděné na několika místech a jsou podrobovány častým kontrolám kvality, které provádějí nezávislé laboratoře. CaliVita kromě toho převzala 100%-ní záruku na kvalitu produktů.

Jsou doplňky výživy CaliVita přírodního původu?

Během výroby doplňků výživy se snaží používat přírodní látky tam, kde je to technologicky možné, a ve stoupajícím rozsahu používá a aplikuje účinné látky rostlinného původu pocházející z organického zemědělství. Například v produktech s vitaminem C (C Plus, C 500, C 300, C 1000 Plus, Liquid C, Lion Kids C) používá vitamin C z citrusů. Kromě novinek, které jsou založeny na výsledcích nejnovějších výzkumů, také s oblibou používá byliny, které byly stovky let prověřovány v tradiční medicíně.

Co znamená technologie postupného uvolňování?

Je to technologie, která slouží k ochraně vysokých dávek vitaminů rozpustných ve vodě a která zajišťuje, že se účinné látky postupně v tabletě rozpouštějí, a tak je může organismus využívat až po 12 hodin. Toho je dosaženo smícháním účinných látek (např. vitaminu C) se speciální ochrannou substancí a v důsledku toho se vitamin C postupně vstřebává ve střevech a jak se dostává do krevního oběhu, postupně účinkuje.

Proč je rozdíl mezi dávkami a účinnými látkami na místních a originálních etiketách?

Na etiketě musí být látky popsány v příslušném jazyce v souladu se zákonnými předpisy, které platí v místě jejich obchodování, což se může od původního lišit. Doporučené denní dávky se mohou odlišovat od doporučených denních dávek na původní etiketě v angličtině tak, jak je to stanoveno příslušným úřadem v každé zemi. Proto se mohou doporučené dávky lišit nejen od anglické verze, ale také v různých zemích.

Mohu konzumovat produkty CaliVita, když beru léky?

Doplňky výživy pomáhají zachovat zdraví a mohou účinně doplňovat léčbu předepsanou lékařem; ale v některých případech se mohou s léky vzájemně ovlivňovat. Abyste předešli těmto problémům, přečtěte si prosím vždy etiketu produktu a poraďte se se svým lékařem, zvláště v následujících případech: těhotenství a kojení, chronické choroby, alergie, plánovaný operační zákrok, dlouhodobé užívání jakýchkoliv léků.

Kdy se doporučuje užívat doplňky výživy?

Většina doplňků výživy se užívá během jídla nebo po něm, protože v tomto případě jsou mnohem účinnější procesy trávení a vstřebávání a využití účinných látek je efektivnější. Pokud je potřebná odchylka od tohoto pravidla, bude vás o tom informovat etiketa na produktu.

Jaké dávky bych měl užívat?

Doporučená dávka na etiketě je v každém případě oficiálně doporučované denní množství, které by mělo být podáno z preventivních důvodů. Pokud účinné látky užíváte na určitý problém, možná potřebujete vyšší dávky, než jsou ty doporučené. V takových případech nebo když si nejste jisti optimálním množstvím, byste se rozhodně měli poradit se svým lékařem nebo se s důvěrou obrátit na lékaře CaliVita.

Celé nebo rozdrcené?

Tablety s postupným uvolňováním a kapsle se polykají celé, protože je tak zajištěno, že se účinné látky vstřebávají ve střevech postupně a že obal kapsle se rozpustí ve správné části trávicího systému. Kapsle Evening Primrose Oil a Omega 3 concentrate s rybím olejem se mohou rozdělit a jejich tekutý obsah se dokonce může aplikovat zevně.

Co bychom měli zajistit, když konzumujeme doplňky výživy s obsahem vlákniny?

Doplňky výživy s obsahem vlákniny se musí užívat s hojným množství tekutin. Vláknina v těchto přípravcích může vázat jiné účinné látky, takže se musí podávat nejméně dvě hodiny od jiných přípravků a léků.

Dokdy musí být produkty po otevření spotřebovány?

Každý doplněk má na obalu vyznačeno doporučované skladování a datum exspirace. Tablety a kapsle se musí skladovat v originálním obalu, pečlivě uzavřené, na chladném, temném a suchém místě! Tekuté produkty se mohou používat během 30-45 dnů po otevření, pokud jsou skladovány v ledničce. Nekonzumujte tekuté produkty, pokud je jejich chuť neobvyklá nebo je na nich neobvyklé něco jiného!

Jaký je zdroj želatiny použité v kapslích?

CaliVita používá želatinové kapsle, které jsou živočišného původu (z prasat), ale jen v minimálním množství, které vyžaduje technologie.

Co bychom měli vědět o pomocných látkách a nosičích účinných látek?

Jsou to neaktivní látky, které mají mnoho různých funkcí. Bez nich by se např. tableta rozpadla, snadno by se lámala nebo by se žvýkací tablety nedaly žvýkat. Jiné takové látky pomáhají předcházet změnám náplně v kapslích. Pomocné látky a nosiče účinných látek používané v našich přípravcích odpovídají jak americkým, tak evropským předpisům. To je také důležitá součást schválení a zákonné distribuce našich produktů. Přesto se tam, kde nám to technologie odvolí, snažíme volit přírodní alternativy pomocných látek. To je důvodem, proč panenský olivový olej (extra virgine) slouží jako nosič v oleji z dobromysli (oregano). Jako pomocné látky nevyužíváme umělá barviv, umělá aromata a zesilovače chuti. Kdekoliv je to možné, omezujeme povlak našich tablet na farmaceutický vosk. Barva obsahu našich tablet a kapslí se může přirozeně postupem času mírně měnit, protože je nebarvíme uměle, aby vypadaly všechny stejně. Povrch některých našich produktů (např. Vein ProteX, Spirulina Chlorella PLUS) je přibarven přírodními barvivy (chlorofyl), aby byla zajištěna stejná kvalita během celé doby spotřeby.