Jak se zbavit anémie

Anémie – chudokrevnost je snížené množství červených krvinek nebo hemoglobinu v krvi, který má za úkol roznášet kyslík. Při chudokrevnosti nedostává tělo dostatek kyslíku a výsledkem je únava, slabost, dušnost, bledost kůže a sliznic. Způsobená je nedostatkem železa.

Buď chybí ve výživě (nedostatek železa, kys.listové nebo vitamínu B ve stravě), nebo poruchou ve vstřebávání, anebo krvácením (silná menstruace, hemeroidy, žaludeční vředy..) Je potřeba především doplnit železo.

ALE běžně předepisované chemické léky způsobují zácpu, a jsou téměř nevstřebatelné. Železo musí být v tzv. chelátové vazbě! Dále je vhodné doplnit vitamín C, který zvyšuje jeho vstřebávání, kyselinu listovou a vit. B do stravy.

Jaké jsou přírodní zdroje železa?

Nejbohatším zdrojem je třtinová melasa, šťáva ze švestek, sušené meruňky, ořechy, dýňová semena, luštěniny,(čočka, hrách), pohanka, špenát, listová zelenina, datle, fíky, mořské řasy, špenát. určitě je vhodné zařadit je do jídelníčku. 

A na co nás upozorňují duchovní příčiny?

Lidé trpící anémií prožívají nedostatek radosti v životě, protože krev představuje radost. Anémie ukazuje na ztrátu chuti do života, hodně povinností, malou psychická odolnost čelit problémům, nerozhodnost.

Pokud trpíte anémií, zamyslete se, v jaké oblasti života vám schází radost. Kde ji ztrácíte? Jsou to vztahy, práce, peníze…? Možná že v tom, abyste cítili radost, vám brání strach ze života, staré křivdy nebo komplexy méněcennosti, pocit, že nejste dost dobří. Zbavte se jich a žijte svobodně, s radostí.

Doporučuji:

Moje zkušenost je s železem v chelátové vazbě IRON PLUS, obohaceným přírodním vitamínem C pro lepší vstřebatelnost, v dávkování 3×1 tbl většinou stačí jedno balení.

Lenka Krůpová
Mou vášní je diagnostika a poradenství v léčení nemocí a vztahů. Pomáhám lidem najít souvislosti jejich zdravotních nebo vztahových problémů, a ukazuji, jak to mohou změnit při konzultacích a rozborech.
Jsem autorkou 2 on-line kurzu Měníme své myšlenky k lepším pocitům a Síla mysli .
Napsala jsem několik ebooků Rozlučte se s depresí , Žárlivost , Rozchod jako nový začátek .
Můj příběh si můžete přečíst zde >>
Komentáře
  • Chci vědět o novinkách

    Pokud se Vám moje články líbí, můžete se přihlásit k odběru novinek. Stanete se členy mé databáze a já Vás budu informovat o nových článcích.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Ebook Žárlivost
  • Ebook Rozchod jako nový začátek
  • Ebook Rozlučte se s depresí