Duše s darem citlivosti

Stejně jako každá mince má dvě strany, tak i každý náš dar nebo silná stránka, kterou si naše duše přinesla na zemi, aby ji mohla prožívat ve hmotě, má své plus i mínus. Nese s sebou i určitou výzvu.

Duše s darem citlivosti

Dejme tomu, že jste člověk s darem citlivostí, pochopením pro druhé a silnou intuicí. Velmi snadno se díky tomu dokážete napojit na druhé lidi, vnímate jejich pocity a vycítíte jejich potřeby.

Je to ale něco navíc, co slouží primárně pro vás, pro váš život. Pomáhá vám na vaší cestě prožívat zkušenosti, které jste se jako duše rozhodli prožít. Zároveň to může být i nástroj pro vaší seberealizaci a vy svým darem může přirozeně pomáhat druhým, protože se na ně snadno a lehce napojíte, vycítíte přesně, co potřebují.

Vše má ale své plus i mínus, a je třeba přijmout obě polarity tohoto daru.

Díky své citlivostí budete vnímat život více barevně, silněji prožívat emoce, radovat se z maličkostí. Lidé k vám budou mít důvěru a rádi se vám budou svěřovat, protože z vaší energie bude vyzařovat pochopení, soucit, zájem, naslouchání.

Zároveň ale díky svému silnému napojení dokážete zachytit i podprahové emoce a napětí od druhých lidí. Můžete se vám stávat, že v přítomnosti druhých lidí, kteří prožívají nějaké trápení a bolest, budete cítit po těle mrazení nebo husí kůži, přestože oni o tom nemluvili. A to nemusí být vždy příjemné.

Tu svou zesílenou intuici, napojení na druhé a podprahové vnímání si můžete představit jako takovou obrovskou anténu na střeše, kterou přijímáte nejrůznější dojmy, emoce a napětí z mnoha kanálů.

Co se ale stane, když najednou pustíte všechny programy v televizi? Chaos, zmatek, huk, zahlcenost, stres. Asi byste přirozeně měli potřebu to vypnout, zacpat si uši nebo odejít.

A tak se v reálném životě může stát, že:

  • ve společnosti najednou budete mít pocit, že musíte pryč, protože tam vnímáte příliš hodně programů, informací, emocí, vzruchů
  • po setkání s více lidmi se můžete cítit vyšťavení a vnímat vnitřní neklid, nemůžete večer usnout
  • čas od času budete mít pocit, že nemůžete nikoho vedle sebe snést a potřebujete se zavřít někde sami mezi čtyři stěny, odpojit se od všech a být v tichu, klidu.

To jsou ty stinné stránky, které si nese váš dar citlivosti. Je tedy současně vaší výzvou naučit se zpracovávat nejrůznější dojmy a napětí, a vyrovnávat to klidnou relaxací, pobytem v přírodě, meditací nebo třeba sportem.

Nebudu dělat Zagorku

Pokud si nedovolíte naslouchat své potřebě stáhnout se někde do klidu, abyste znovu natankovali a našli svůj vnitřní klid, ale řeknete si, že je to vůči druhým neslušné, že se to nehodí, že budete působit divně –  jinými slovy nebudete přece dělat Zagorku, pak vůči své duši děláte negativní rozhodnutí.

  • Potlačujete sebe, svou autenticitu, přirozenost a nutíte se do něčeho, co není v souladu s vaší duší. Jdete vlastně proti sobě a tímto postojem si škodíte.

Je třeba naučit se více si naslouchat, být vnímaví ke svým pocitům a rozhodovat se v souladu sami se sebou. Tam uvnitř dobře víte, co vám prospívá a co ne. Dělejte dobré rozhodnutí. Ne podle nějakých norem nebo toho, co vám říkají druzí, ale podle svého vnímání. Vaše nitro vám napoví.

 

Lenka Krůpová
Pomůžu vám objevit vaší ženskost a krásu vaší duše, líbit se sama sobě a cítit se příjemně ve svém těle. Staňte se sebe-vědomější a elegantnější ženou (v každém věku), která si užívá život v klidu a s radostí. Stáhněte si zdarma ebook Jak být sebevědomější a elegantní ženou zde >>
Komentáře